امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/05 - 17:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام عالی در بابل:

ملت ایران با توکل به امام زمان از کوران حوادث عبور می‌کند/ شیعه منتظر هیچ‌گاه به بن‌بست نمی‌رسد

حجت‌الاسلام عالی در بابل گفت: مردم ایران در طول سال‌‌ها حوادث بسیاری را تجربه کردند اما پابرجا ماندند زیرا به ولی خدا و حضورش امید دارند، او را تکیه‌گاه و پشتیبان خود می‌دانند،از این‌رو ملت ایران با توکل به امام زمان از کوران حوادث عبور می‌کند.

 

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مسعود عالی در مراسم دعای ندبه مسجد فاطمه‌الزهرا بابل اظهار کرد: یک فیلسوف فرانسوی در ارتباط با مکتب تشیع عقیده دارد تنها مکتبی است که رابطه آسمان و زمین را دائمی می‌داند و هیچ‌گاه قطع‌شدنی نیست، این نکته‌ای است که در دعای ندبه نیز بیان شده و ما می‌خوانیم کجاست آن کس که رابط میان آسمان و زمین است.

وی افزود: همه ادیان از مسیحی، یهودی و حتی فرق اسلامی به ظهور منجی اعتقاد دارند اما آنان می‌گویند این منجی زنده نیست منتها شیعه بر اساس این باور که هیچ‌گاه زمین از وجود حجت خدا خالی نیست، اعتقاد دارد منجی زنده است و حضور دارد، وجود مبارک ایشان با ما و در کنار ماست.

این سخنران مذهبی ادامه داد: برخی این شبهه را به مسئله ظهور وارد می‌کنند که چرا و چگونه امام عصر عمر طولانی دارد، دلایل متقن زیادی در پاسخ به این سوال وجود دارد اما در اینجا دلیلی ساده را بیان می‌کنم، اینکه خداوند برای شیطنت عالم را خلق نکرده است، عالم حتی برای این بندگی‌های ناقص ما نیز خلق نشده زیرا بندگی‌های ما همراه با شرک است و کامل نیست.

وی تصریح کرد: خداوند دنیا را برای بندگی خالص خلق کرد، بنابراین باید انسان کاملی باشد، همان که ما به او حجت خدا می‌گوییم، حجتی که دنیا بدون او لق است،حضور او مانند گلی است که به برکت حضورش در باغ، باغبان همه درختان، گل‌ها و علف‌های هرز را هم آب می‌دهد، در این عالم  هرکه هرچه به دست آورد از صدقه سر اهل‌بیت است،حتی کفار نیز به یمن حضور امام عصر رزق می‌خورند.

سرپرست مرکز جامع علوم اسلامی  بر مناجات شیعیان با امام زمان تاکید کرد و یادآور شد: آیت‌الله بهجت فرمودند که بین دهان تا گوش فاصله‌ای نیست و صدای شما قبل از آنکه به گوش خودتان برسد امام زمان از آن مطلع خواهد شد، بنابراین شیعه باید با امام زمان خود نجوا کند، این صحبت کردن برای این است که خود ما خوف نکنیم وگرنه ایشان از دل‌های ما آگاه است.

وی افزود: شیعه باور ندارد که منجی با اسب سفیدی در آخرالزمان می‌آید. خیر،ما اعتقاد داریم ایشان در میان ما زندگی می‌کنند،با خوشی ما شاد و با ناراحتی ما غصه می‌خورند، امام عصر از پدر و مادر نیز بر ما مهربان تر هستند و ارتباطشان با ما صدهزار برابر برتر  از  محبت والدین به طفل کوچک‌شان است، زیرا محبت والدین غریزی است اما حجت خدا بر ما محبت الهی دارد.

حجت‌الاسلام عالی خاطرنشان کرد: همین محبت است که وقتی دعا کنیم برایمان آمین می‌گوید، وقتی در سخت‌ترین شرایط قرار داریم به یاری‌مان می‌آید، امام عصر مانند فرمانده برای لشکر است، فرمانده لشکری که مانند نخ تسبییح همه را به دور خود جمع می‌کند، مانند پدری مهربان که از فرزندانش در برابر بلایا محافظت می‌کند و البته مهربان‌تر.

این عالم مذهبی ادامه داد: این اعتقاد به حضور امام زمان باعتث می‌شود تا شیعیان هیچ‌گاه به بن‌بست نرسند، فرد منتظر آخر خط ندارد و در زندگی افسرده نمی‌شود، مردم ایران نیز در طول سال‌‌ها حوادث بسیاری را تجربه کردند اما پابرجا ماندند زیرا به ولی خدا و حضورش امید دارند، او را تکیه‌گاه و پشتیبان خود می‌دانند،از این‌رو ملت ایران با توکل به امام زمان از کوران حوادث عبور می‌کند.

در بیان ویژگی منتظران ظهور ادامه داد: او با ما هست اما مهم بودن ما با اوست، به میزانی که امام زمان را وارد زندگی‌مان کردیم منتظر می‌شویم، مقداری که خدا را در زندگی خود وارد کنیم، به ما مومن می‌گویند، اگر کسی روز را شب کند و به یاد ولی عصر نباشد چگونه خود را منتظر می‌نامد؟

وی تاکید کرد: شیعیان باید امام زمانی زندگی کنند، نه اینکه در بازار او را فراموش کنیم، بی‌انصاف باشیم، وقتی شیعه‌ای را آزار می‌دهیم باید در منتظر بودن خود شک کنیم، ما باید امام زمان را در همه ابعاد زندگی خانوادگی، کاری، درسی، مدیریتی و … کنیم.

سرپرست مرکز جامع علوم اسلامی  ضمن تسلیت شهادت امام سجاد افزود: در دوران زندگی امام سجاد(ع) شیعیان به موبند شده بودند و تنها سه یا چهار شیعه پای کار باقی ماند، در آن دوران طولانی و سختِ ۳۴ سال، که گمان می‌کنم سخت‌ترین دوران امامت بود، ایشان به سه طریق مکتب اسلام را زنده نگاه داشتند، نخست با اشک و گریه بر مصیبت امام حسین(ع)، در گام بعدی ایشان با کار فرهنگی، جامعه منحط و سقوط کرده از لحاظ اخلاقی و معنوی را هدایت کردند.

حجت‌الاسلام عالی در پایان گفت: شیعه مسئله توحید را مدیون امیرالمونین و دعا را مدیون امام‌سجاد(ع) است، در صورتی که متاسفانه با صحیفه آشنا نیستیم و آنقدر که برای تفریح، فیلم و سریال وقت می‌گذاریم، برای آنچه از دهان مبارک امام ‌سجاد(ع) خارج شد وقت نمی‌گذاریم، اینها خساراتی است که در آخرت می‌تواند برای ما چاله بزرگی ایجاد کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين