امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/07 - 11:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هجوم حشرات ناشناخته به یک روستا

فرماندار مرودشت از هجوم حشرات موذی ناشناخته به روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: این حشرات موذی گزش و آلودگی انسانی و حیوانی نداشته و ناقل هیچ گونه بیماری نیز نیستند.

به گزارش بابل نوین، رهام پیکری اظهار کرد: در پی اعلام ساکنان روستای دره‌مال بخش درود زن مرودشت مبنی بر هجوم سیل‌آسای نوعی حشرات موذی کوچک به این روستا فرمانداری، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و دامپزشکی مرودشت نسبت به کنترل و بررسی وضعیت در محل حاضر شدند.

وی تصرح کرد: تیم‌هایی از ادارات مربوط برای پاکسازی محل و انجام اقدامات بهداشتی به دره مال اعزام شدند و شخصا برای بررسی وضعیت و اقدامات انجام شده در محل حضور یافتم.

فرماندار مرودشت ضمن ابراز رضایت از حضور به موقع و به هنگام تیم‌های دامپزشکی، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت در منطقه در نخستین لحظات، اظهار کرد: برای کنترل این وضعیت روستا به سرعت گازوئیل‌پاشی و سم‌پاشی شد تا از گسترش حشرات جلوگیری شود.

پیکری با ذکر وجود چند گودال برای انبار فضولات حیوانی عنوان کرد: این مناطق که گمان می‌شد عامل حضور این حشرات باشند بعد از سم پاشی پر شدند.

وی افزود: نمونه این حشرات برای شناسایی به تهران فرستاده شده است اما خوشبختانه با بررسی منطقه مشخص شد که این حشرات موذی گزش و آلودگی انسانی و حیوانی ندارند و ناقل هیچ گونه بیماری نیز نیستند.

پیکری تصریح کرد: این حشرات همچنین آفت محصولات کشاورزی نیستند و نوعی کرم شبیه هزارپا هستند که با فراهم شدن شرایط رشدی به سرعت تکثیر پیدا کرده‌ و اطلاع رسانی به موقع اهالی روستا باعث شد تا کنترل شوند.

فرماندار مرودشت افزود: برنامه‌های کنترل کامل این حشرات در صورت نیاز تداوم می‌یابد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين