امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/07 - 17:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سعیدی در گفتگو خبر داد؛

۷ نفر در اثر حوادث اخیر در شمال کشور جان باختند/ امداد رسانی به ۲۷۰۰ نفر از هموطنان

به گزارش بابل نوین، بهنام سعیدی قائم مقام و جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران کشور در رابطه با حادثه آب گرفتگی و ایجاد سیلاب های ناشی از بارندگی های چند روز گذشته در کشور بخصوص در شمال کشور گفت: سیل و آب گرفتگی از روز ۱۳ مهر ماه سال جاری آغاز و تا به امروز ادامه دارد که ۶ استان اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران و یزد از جمله استان های باران خیز در این چند روز گذشته بودند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۳۷ شهرستان دچار آب گرفتگی معابر و سیل شده اند اظهار کرد: در مجموع ۲۷۰۰ نفر تا این لحظه مورد امداد رسانی قرار گرفته و ۳۲۰ نفر در مساجد و مکان های مطمئن مورد اسکان اضطراری قرار گرفتند. ۸۳ نفر که دچار آبگرفتگی شده بودند به مناطق امن منتقل شده و از ۴۱۰ منزل مسکونی تخلیه آب صورت گرفته و همچنین ۳۲ خودرو از آب گرفتگی رهاسازی شدند.

سعیدی افزود: ۱۶۶ تیم عملیات امداد و نجات که در مجموع ۶۷۵ نفر تشکیل دهنده این تیم ها بودند، در کنار دیگر نهادها و سازمان های مرتبط اعم از فرمانداری ها، بخشداری ها، اورژانس، جهاد کشاورزی، خدمات امدادرسانی آب، برق و گاز و غیره اقدامات لازم جهت کمک رسانی به هموطنان را انجام دادند.

وی در ادامه با اشاره به اقلام توزیع شده مانند پتو و کنسرو در بین حادثه دیدگان گفت: بیشترین میزان بارندگی در استان های مازندران و گیلان بوده است و در شهرستان رودسر طی ۱۸ ساعت گذشته به میزان ۳۰۰ میلی متر بارندگی گزارش شده است که به نسبت میزان قابل توجهی از بارش است.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران کشور با اعلام اینکه بیشترین خسارت در شهرستان تنکابن رخ داده است، گفت: هم اکنون در تمام مناطق شمالی کشور پل های ارتباطی و رفت و آمد برقرار است و به جز ۲ پل ارتباطی در تنکابن که یکی از این پل های ارتباطی ۲۵ مسیر رفت و آمد به روستاهای اطراف را مختل کرده، در دیگر مناطق وضعیت رفت و آمد عادی گزارش شده است.

وی افزود: تیم های ارزیاب در تمام وضعیت ها در حال انجام خدمت رسانی هستند و بیشترین تخریب در ابنیه ها و زیر ساخت ها اعلام شده است که تماما در حال ارزیابی توسط تیم های ارزیاب هستند.

سعیدی در رابطه با تعداد تلفات سیل و آب گرفتگی اخیر گفت: متاسفانه تعداد ۷ نفر از هم وطنان در این حوادث جان باختند که ۳ نفر بر اثر سیل، ۳ نفر بر اثر صاعقه و یک نفر بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند. همچنین تعدادی از هموطنان نیز دچار مصدومیت شدند و تعداد قابل توجهی به صورت سرپایی مداوا شدند که حال یکی از مصدومان وخیم گزارش شده است.

وی در رابطه با پیشگیری از خطرات احتمالی هموطنان در زمان سیل و آب گرفتگی توصیه های کرد و گفت: هموطنان توجه کنند که در این زمان از سال باران هایی می بارد که شدت آن به مراتب بیشتر از گذشته است و می تواند خطر آفرین باشد؛ بنابر این از توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند و سفر های غیر ضروری خود را لغو کنند و در صورت انجام سفر، حتما از وضعیت راه های کشور از مراکز مربوطه مانند پلیس راه و سازمان هواشناسی استعلامات لازم را دریافت کنند.

وی در پایان با بیان اینکه در سیل روز های گذشته دو کودک جان خود را از دست دادند، گفت: والدین از کودکان خود مراقبت های لازمه را انجام دهند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين