امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/07 - 17:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازیگرانی که پا جای «آن بیست و سه نفر» گذاشتند/ کارگردان سینما به آرزویش رسید

به گزارش بابل نوین، حوالی ساعت ده و نیم بود که حاج قاسم سلیمانی به پشت صحنه اثر سینمایی «آن بیست و سه نفر» آمد و بیست و سه نفر از رزمندگانش را همراه با خاطرات غرور آفرین آن دوران در آغوش کشید خاطراتی که با خود عزت و شرف و ایستادگی را فریاد می‌زند، نوجوانان پانزده ساله‌ای که با قامت کوچکشان درس بزرگی به همه دادند و جانانه پای آرمان هایشان ایستادند البته در کنار این رزمندگان نوجوانان دیگری هم بودند که قرار بود نقش رزمندگان سال ۶۱ را بازی کنند بازیگرانی که معتقد بودند اگر هر کاری هم بکنند نمی‌توانند یک لحظه خودشان را جای این بیست و سه نفر بگذارند.

بازیگر نقش موسی  گفت: ما بچه‌ها تنها چند دقیقه از آن واقعیت را بازی می‌کنیم، اما ترسیم آن واقعیت، تاب را از ما می‌گیرد چه برسد واقعیتی را که این بزرگمردان آن را لمس و تجربه کردند ما امروز زجری که آن‌ها کشیدند را بازی می‌کنیم و هرگز نمی‌توانیم حال آن روزشان را تصور و درک کنیم.

جعفری:حضور حاج قاسم سلیمانی در پشت صحنه برای ما ارزشمند است
مهدی جعفری کارگردان «آن بیست و سه نفر» در ادامه این دیدار در خصوص حضور سردار حاج قاسم سلیمانی در پشت صحنه این اثر گفت:حضور حاج قاسم در پشت صحنه این فیلم برایمان ارزشمند بود و با آمدنشان ثابت کردند که نیروهایشان را تنها نمی‌گذارند.

جعفری از آرزویش برای ساخت این فیلم گفت:همیشه دوست داشتم این قصه را بسازم البته مستند آن را تولید کردم، اما قاب سینما روایت دیگری است که می‌تواند ادای دینی در مقابل شجاعت و ایستادگی این رزمندگان باشد.

وی ادامه داد:برای انتخاب بازیگران سه ماه زمان گذاشتیم تا افرادی نزدیک به واقعیتی که آن رزمندگان در آن روز‌ها داشتند را انتخاب کنیم از این رو امیدوارم خروجی کار مطلوب باشد.

جعفری درمورد تاثیر این فیلم روی مخاطبان خاطرنشان کرد:اتفاقی که در واقعیت برای این بیست و سه نفر افتاده را نمی‌توان تصویر و حتی ترسیم کرد، اما ما تلاش می‌کنیم تا غیرت و ایستادگی‌ها را نشان دهیم و ادای دینی در مقابل از خود گذشتگی این عزیزانمان داشته باشیم.

فرآورده:این بیست و سه نفر،نقشه‌های شوم صدام را نقش بر آب کردند
مجتبی فرآورده تهیه کننده این اثر سینمایی گفت:مهدی جعفری همیشه دغدغه ساخت این اثر را داشت، امروز خوشحالم که بالاخره به آرزویش رسید و کار را کلید زد، این داستان آنقدر جذاب است که هر کارگردانی را به ساخت ترغیب می‌کند.

وی درمورد هدف این بیست و سه نفر اظهارداشت:این بیست و سه نفر، اسیری با عزت را به آزادی با ذلت ترجیح دادند و پای آرمان‌های خود و کشورشان ایستادند و نقشه‌های شوم صدام را نقش بر آب کردند و حالا ما امروز تلاش می‌کنیم تا گوشه‌ای از این واقعیت را برای مردم سرزمینمان به تصویر بکشیم.

فرآورده درخصوص حضور سردار سلیمانی گفت:حضور سردار در پشت صحنه این اثر برایمان بسیار ارزشمند است و من فکر می‌کنم این حضور همچون حضور «آن بیست و سه نفر»در آن روز‌ها بسیار ضروری بود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين