امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/12 - 15:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌ نمازجمعه‌های امروز شهرستان بابل مطرح شد

نمایندگان تصویر مدرس را از مجلس بردارند/ رای‌دهندگان به FATF و بندهای آن پاسخگوی نگرانی مردم باشند

ائمه جمعه شهرستان بابل در جمع حاضرین در مصلی‌های جمعه این خطه از شمال کشور با نگاه انقلابی به مسائل روز از ایستادگی در مقابل تهدیدات دشمن و نپذیرفتن معاهدات ظالمانه بین‌المللی سخن گفتند.

به گزارش بابل نوین، امت خداجوی شهرستان بابل با حضور در نماز جمعه‌های این شهرستان از خطبای حاضر در جایگاه امامت جمعه مواضعی پیرامون جنگ اقتصادی، معاهدات بین‌المللی و ایستادگی در برابر دشمن را در سخنرانی‌ها شنیدند و پیمان مقاومت در مقابل دشمنان را با تکبیرهای الله‌اکبر به گوش استکبار جهانی رساندند.

 

افرادی که در مجلس به لوایح FATF  رای مثبت دادند باید پاسخگوی نگرانی‌های مردم باشند

نمازجمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ دارالمومنین بابل به امامت حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در مصلای بزرگ این شهر برگزار و نامبرده ضمن تقدیر از کسانی که در این فریضه عبادی سیاسی حضور بهم رساندند اظهار کرد: خوشا به حال نمازگزاران جمعه‌ای که در هوای سرد، گرم و بارانی اولویت برنامه‌های خود را شرکت در فریضه الهی نمازجمعه قرار می‌دهند، بنا بر وعده الی این افراد جزء بهشتیان محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به برکات اهل‌بیت در جامعه اسلامی افزود: اهل‌بیت نقش بزرگ و با عظمتی در نشر فضائل و تربیت آحاد بشری دارند و این حق در امتداد حق پروردگار است.

امام جمعه بابل ادامه داد: لزوم اتصال با اهل‌بیت، معرفت و بالاترین کوری برای یک انسان ندیدن و نشناختن معرفت اهل‌بیت(ع) است،ثمره مودت با این خاندان ایمان خواهد بود.

این مسئول با اشاره به سفر پرخیر اربعین تصریح کرد: اربعین باشکوه‌ترین اجتماع بشری و آبروی شیعه است، همه باید برای اعتلای این همایش بزرگ تلاش کنیم و از دولت برای کاهش هزینه‌های روادید اربعین تقدیر می‌کنم اما انتظار ما صفر کردن هزینه‌های سفر به اربعین و شرکت همه علاقه‌مندان برای این سفر معنوی مهم است.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: شهرستان بابل دو موکب اسکان، پذیرایی و درمانی در ایام اربعین حسینی در کربلای معلا دارد، خیران با کمک‌های خود به این مواکب خود را در این امر مهم سهیم کنند.

خطیب جمعه بابل با اشاره پرونده FATA اذعان کرد: اشاعه احساس نامیدی و یاس در کشور بزرگترین خیانت است و متاسفانه افراد بزدل و دشمنان نظام اسلامی در کنار چهره‌های انقلابی قدیمی که جزء ریزش‌ها هستند بذر نامیدی را در کشور می‌پراکنند، ما منکر مشکلات در داخل کشور نیستیم ولی این مشکلات لاینحل نیست بلکه با تکیه بر قوا و انسجام داخلی مسائل حل شدنی است.

وی افزود: لایحه نهایی CFT که بخشی از FATA بود در مجلس با رای شکننده به تصویب رسید و نشان داد که نزدیک به نیمی از افراد مجلس مخالف این طرح بودند و یا بر روی آن حرف دارند، افرادی که در مجلس به FATF  رای مثبت دادند باید پاسخگوی نگرانی‌های مردم در این خصوص باشند، وزارت امور خارجه آنقدر وقت خود را معطوف به توجیه برجام و لوایحی مانند FATF نموده است که از کار خود بازمانده و می‌بینیم که ماه‌هاست که ایران در کشورهای مهمی مانند هند و چین سفیر ندارد.

روحانی ادامه داد: منطق آقای ظریف برای توجیه FATA  در مجلس شورای اسلامی منطق گرفتن بهانه از آمریکا است، سوال بنده از آقای ظریف و همفکران ایشان این است که مگر بهانه‌های آمریکا تمام شدنی است، مگر بهانه آمریکایی‌ها همین یک دانه بود، آیا تضمینی وجود دارد که یک بهانه آن‌ها را حل کنید بهانه دیگر را نیاورند، برجام با همین منطق تصویب شد و کشور دو سال خسارت‌های سنگینی دید، تجربه‌ای برای ما نیست؟

این مسئول یادآور شد: کشوری که CFT را بپذیرد باید تمام مراکز بانک اطلاعات اقتصادی داخل کشور را در اختیار دشمنان قرار دهد تا مثلا پولشویی صورت نگیرد، پولشویی بهانه است تا آن‌ها تمام مراکز اطلاعاتی، نظامی و امنیتی ما را رصد کنند و  بر اساس تعریف آن‌ها، بایکوت  مالی سپاه در راس برنامه‌های آن‌ها قرار دارد، برجام خسارت محض بود و نه تنها ثمره‌ای در بر نداشت بلکه بازگشت به نقطه اول بود.

امام جمعه بابل افزود: آیا با پذیرش کامل FATF ، تضمینی بر آزاد کردن پول‌های بانکی هست که خود آقای ظریف در مجلس با بیان صریح در خصوص این‌که نه من و نه آقای روحانی حل مشکلات بانکی را تضمین نمی‌کنیم، پاسخ این افراد را داد.

حجت‌الاسلام روحانی اذعان کرد: موشک‌باران سپاه به مقر داعش باعث کاهش قیمت دلار در کشور شد و متاسفانه با تصویب FATF مجدد قیمت دلار افزایش پیدا کرد، تمام امید ما در کشور به شورای نگهبان است و امیدواریم شورای نگهبان تحت تاثیر فشارهای مختلف برای تصویب FATA  قرار نگیرد و با جدیت و مر قانون تصمیم‌گیری کند.

وی در پایان با انتقاد از وطارت ارتباطات گفت: از وزیر ارتباطات برای بازگذاشتن فضای بی‌در و پیکر فضای مجازی گلایه داریم، متاسفانه ضد انقلاب خارج‌نشین فضای مجازی را بستر اشاعه سمپاشی‌های خود کرد، نباید  با دور زدن فیلترینگ شرایط فضای مجازی آلوده ایجاد شود.

 

 

بهتر است با تصویب CFT نمایندگان تصویر مدرس را از مجلس بردارند

حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز جمعه شهر امیرکلا با اشاره به جایگاه مراسم اربعین حسینی اظهار کرد: راهپیمایی اربعین نماد قدرت فرامنطقه‌ای اسلام، تشیع و آمادگی برای جهاد و غلبه اسلام سیاسی و انقلابی بر اسلام محافظه‌کار است و قدرت تاریخ‌سازی و تقویت روحیه دفاع از دین و عزت اسلامی در خود جای داد.

وی افزود: پیاده‌روی اربعین حسینی شبیه یک حادثه آخرالزمانی و مقدمه تحول جهانی است، راهپیمایی اربعین بزرگترین نماد برادری و همبستگی ملت ایران و عراق است که بعضی‌ها از هر فتنه‌ای دریغ نمی‌کنند برای کارشکنی و اختلال در این راهپیمایی عظیم حسینی تا جمعیت کمتری شرکت کنند.

امام جمعه امیرکلا ادامه داد: برخی می‌گویند اربعین امسال به خاطر مشکلات مالی طبیعا تعداد زائرین ایرانی کمتر از سال قبل خواهد شد اما ما می‌گوییم کور خواندید و به کوری چشم دشمنان از ضرورت زندگی خودمان می‌زنیم اما نمی‌گذاریم پیاده‌روی اربعین خلوت بشود تا خاری بر چشم دشمنان باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: دولت محترم باید در فکر حل مشکلات اقتصادی مردم باشد، در پی حل ۴۱ درصد از اراضی قابل کشتش باشد که بلااستفاده است، در پی راه‌اندازی ۲۶۰۰ واحد صنعتی باشد که ظرف شش سال تعطیل گشته شد و بی‌شک در مشکل گرانی بی‌تقصیر نیست، ابتدا بازار اولیه بعد بازار ثانویه و حالا هم بازار ثالثه درست کرده تا مبادا دلار ۱۰ هزار تومان پایین‌تر بیاید.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: برخی دلار را به بالاترین سطح قیمت رسانند، معاون ارزی که بازداشت شد با وثیقه آزاد کردند، رییس سابق بانک مرکزی را که حکم انفصالش در سال ۹۶ صادر شده بود و ۱۸ میلیارد دلار به کشور خسارت زد در جایگاهش نگه داشتند و او را مشاور کردند، حال چرا از مردم عذرخواهی نمی‌کنند.

وی با اشاره به تصویب cft در مجلس افزود: برجامی که نابودی اقتصاد کشور و FATF  نابودی امنیت کشور را هدف قرارداده آیا کسی تضمین می‌دهد با پیوستن به cft می‌توانیم تحریم‌ها را دور بزنیم، تصویب FATF   یعنی این که در شب عملیات و در وسط میدان جنگ منور بزنیم، یعنی مشخصات سنگرها و کمین‌های دفاع و حمله به دشمن را به دست دشمن بدهیم یعنی با دست خود و با برچسب جهانی شدن نقشه‌های خود را در اختیار بیگانگان قرار دهیم.

خطیب جمعه امیرکلا اذعان کرد: وزیر امورخارجه می‌گوید نه من و نه رئیس‌جمهور تضمین نمی‌دهیم که با پیوستن به CFT مشکلات ما حل شود، مفهوم دیگرسخن ایشان این است که پیوستن بهCFT برای حل مشکلی است که آمریکا با آن روبرو است و نه مشکلات کشورمان، آمریکا از این سخن وزیرخارجه چه پیامی دریافت می‌کند، ه هر وقت بهانه‌ای پیدا شد برخی‌ها هستندکه همه را خط می‌کنند تا‌ مشکل‌ آمریکا را حل کنند.

این مسئول ادامه داد: شورای نگهبان نباید اجازه دهد انقلاب اسلامی و خون شهدا با عضویت ایران در لایحه استعماری در محاصره خود خواسته قرار گیرد، پذیرفتن این‌ها نوعی خودزنی اقتصادی و سیاسی است، ما از شورای نگهبان خواهش می‌کنیم به لایحه رای ندهند چون با تصویب CFT مبارزه با تامین مالی تروریسم باید تمامی اطلاعات اقتصادی کشور (تراکنش‌های مالی) آن هم در حال جنگ اقتصادی در اختیار دشمن قرار گیرد و از نظر مدیریت CFT سپاه قدس و وزارت اطلاعات و برخی دیگر از مراکز ما تروریست خواهند بود و باید رابطه مالی نظام با آن‌ها قطع شود.

بابائیان تصریح کرد: آیا مسئولین فرداهم، برای گرفتن بهانه از دست آمریکا دستور کشف حجاب و ولنگاری زن ومرد به شکل غربی، بتن‌ریزی تاسیسات موشکی و سایر موارد را در دستور کار خواهند داشت که مبادا بهانه از مسئولین به دست ترامپ بدهیم، ای کاش به همین میزان که بعضی از مسئولین به فکر آرامش فکری دشمن هستند به فکر مردم خودشان هم بودند.

وی در پایان گفت: به نمایندگان محترم مجلس پیشنهاد می‌کنیم تصویر مبارک شهید مدرس را از مجلس خارج کنند تا روح این شهید با مصوبه دشمن‌پسند آزرده نشود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين