امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/12 - 16:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضو خبرگان رهبری:‏

رفاقت با اروپا خیانت است/مقام معظم رهبری FATF را نپذیرفته است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری رفاقت با اروپا را خائن بودن و از اوضاع بی‌خبر بودن توصیف کرد و گفت: این رفاقت برای ما مشکل ساز می‌شود.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، آیت‌الله سیدرحیم توکل ظهر امروز در جمع فعالان فرهنگی مازندران با اشاره به فهم دشمن از قدرت مرجعیت در میان مردم، اظهار کرد: نکاتی که برای ما در طول انقلاب بسیار مهم است همان نکاتی است که علما در طول سال‌ها در پیش داشتند به عنوان مثال میرزای شیرازی وقتی فتوای تنباکو را داد و سبب شد تا کمر استعمار شکسته شود بعد از صدور این فتوا به گریه افتاد که بعد از این فتوا دشمن فهمید مرجعیت چه قدرتی دارد و از الان به بعد برای زدن این مرکز فدرت جمع می‌شوند.

وی افزود: الان هجمه ها را درست و برنامه ها را تنظیم می‌کنند تا این مرکز قدرت را از بین ببرند بنابراین باید خیلی مواظب باشیم که در زمان کنونی شکی نیست که دشمن به لباس اصلی هرگز ظاهر نمی‌شود چراکه در آن صورت همه دشمن را شناخته و به آن باج نمی‌دهند پس با لباس دوست ظاهر می شود تا اوضاع و امر را بر دوستان مشتبه کند و به اهداف خود برسد.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری دشمن شناسی را بسیار حائز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: باید دشمن را شناخته و بدانیم که برنامه‌اش چیست‌ یارانش چه کسانی هستند، چه اهدافی دارد چراکه این چهار فاکتور در بصیرت و شناخت از دشمن بسیار مهم است.

این مسئول اضافه کرد: اگر در فهم هرکدام از این فاکتورهای دشمن شناسی درست عمل نکنیم حتما ضربه خواهیم خورد اما اگر درست و با دقت در این مقوله وارد شویم اگر در شرایطی ضرباتی هم وارد شود به یقین کمتر و با آسیب کمتری خواهد بود.

توکل با بیان روایتی دوستان و دشمنان را هریک در سه دسته تقسیم کرد و گفت: سه دسته دوستان، دوستان دوستان و دشمنان دشمنان در زمره سه دسته دوستان قرار می‌گیرند و خود دشمنان، دوست دشمنان و دشمن دوستان ما در سه گروه دشمنان ما جای می‌گیرند.

وی تصریح کرد: مردم عادی در بهترین شرایط بتوانند خود دشمن را بشناسند اما دوستان دشمن و دشمن دوستان ما را گم می‌کنند مانند قضایای اخیر که رهبر انقلاب فرمودند ما به اروپا اعتماد نداریم چراکه اروپا با آمریکا و اسرائیل که دشمنان این ملت هستند رفاقت دارند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری رفاقت با اروپا را خائن بودن و از اوضاع بی‌خبر بودن توصیف کرد و افزود: این رفاقت برای ما مشکل ساز می‌شود چراکه در روایت نیز داریم که اگر کسی چشمش کور باشد دارای خطر کمتری است تا اینکه بصیرت او کور باشد و امروز کار دشمن این است که ما را به خودی‌ها مشغول کند تا از اصل غافل شویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ایجاد داعش توسط دشمنان را در همین راستا دانست و بیان کرد: با ایجاد داعش سعی کردند تا کشورهای مسلمان منطقه را به آن مشغول کنند تا اسرائیل در حاشیه امن قرار گرفته و کار خود را انجام دهد با این کار همه را به خود مشغول کرده و چه بلاهایی که بر سر ملت اسلام نیاوردند.

این مسئول تأکید کرد: در روایت دیگری داریم که به کسی که چشمش نمی‌بیند کور نگویید بلکه کور کسی است که بصیرت او کور باشد و این مصداق را در بین خودی ها زیاد می‌بینیم، افرادی از دوستان هستند که تفکر آن‌ها مخالف امام و رهبری است چراکه دشمن روی آن‌ها کار کرده تا برای دشمن کار کنند.

وی گفت:یکی از این نمونه‌های نداشتن دشمن شناسی در مصر رقم خورد که محمد مرسی پس از پیروزی انقلاب مصر در شناخت دوست و دشمن اشتباه کرد و به جای استفاده از تجربه ایران در انقلاب اسلامی ابتدا به دامان عربستان سعودی پناه برد و به آنجا سفر کرد که همین سبب شد تا زود شکست بخورد.

توکل اظهار کرد:یکی از کارهای مهم رهبر انقلاب و امام راحل این بوده که دشمن شناسی را مرتب تأکید کرده و می‌کنند تا بدانیم دشمن کیست، چه یاران، اهداف و برنامه‌هایی دارد و این امر بسیار مهمی است که هرچه زمان جلوتر می‌رود دشمن بهتر رنگ عوض کرده و در حاشیه امن‌تر قرار می‌گیرد تا با برنامه‌ریزی بهتر، افراد را بهتر بتواند گمراه کند.

وی برخورد گام به گام در مذاکرات دشمن را بسیار مهم خواند و افزود: بنده اگر در مذاکرات حضور داشتم به این شکل عمل می‌کردم که یک اقدام را انجام می‌دادم و پس از انجام عمل متقابل طرف مقابل عمل دیگر را انجام می‌دادم و درواقع گام به گام جلو می‌رفتم نه اینکه ما ١٠ تعهد را انجام دهیم اما طرف مقابل یکی را هم عمل کند درحالی که مذاکرات دو طرفه است.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ما از این سادگی ضربه خوردیم، خاطرنشان کرد: رهبری از همان ابتدا فرمودند که من به این مذاکرات خوش‌بین نیستم اما گفتند که به تجربه اش می‌ارزد و دیدیم که گفته‌ها و بدبینی‌های رهبری مو به مو تا آخر ظاهر شد.

این مسئول اضافه کرد: اکنون هم دارند روی FATF کار می‌کنند که کلیات آن رد شد اما نمایندگان در مجلس دارند روی بندهای آن کار می‌کنند که بندهای عادی نیز نیست اما حرف این است که چرا در مجلس سنگ آن را به سینه می‌زنند و بحث آن را داغ می‌کنند که به نظر می‌رسد تعداد کمی از نمایندگان مجلس بندهای آن را به درستی و کامل خوانده باشند.

وی گفت: دشمن با لباس و شعار دوست و یار وارد می‌شود اما دلش برای ما نمی‌سوزد، همه قبول داریم که جنگ با تروریست و عدم کمک به تروریست خوب است اما سوال این است که مصداق تروریست چه کسانی هستند، با چه کسانی باید جنگید و چه کسانی را باید حذف کرد.

توکل تأکید کرد: باید مراقب حرف حق دشمن هم باشیم که از این حرف چه اهدافی را دنبال می‌کند در مقابل باید حرف‌های درست را آنقدر به مردم بگوییم تا تبدیل به گفتمان شده و خوب در جامعه جا بیفتد چراکه برای برخی با یک بار و دو بار مطلب جا نمی‌افتد در مقابل نیز دشمن دارد از خودی‌ها سر ما را شیره می‌مالد.

وی بحث کنسرت‌ها را یکی از مصادیق شیره مالیدن سر مردم دانست و افزود: واقعا درحال حاضر ناراحتی و مشکل مردم کنسرت است که مسئولان همین استان نیز برخی بر آن پافشاری می‌کنند، وقتی مردم مشکلات اقتصادی دارند طرح این موضوعات کمال حماقت ‌نفهمی و به خواب بردن مردم است.

عضو خبرگان رهبری این اقدامات را شیره مالیدن سر مردم توصیف و خاطر نشان کرد: چنین اقداماتی جنگ با اهداف انقلاب و نبرد با خون شهدا است درحالی که همین کنسرت‌ها خود آسیب‌زا و فسادزا است.

این مسئول‌ بیان کرد: اهداف همه ما یاری رهبری، پایمال نشدن خون شهیدان و رساندن پرچم انقلاب به دست نسل بعدی است که در این راه باید همه با هم باشیم چراکه در غیر اینصورت همانطور که امیرالمؤمنین نتوانست کاری کند و زهرا(س) و یاران ایشان را کشتند ما نیز نخواهیم توانست کاری از پیش ببریم.

وی در پایان گفت: رهبری FATF را نپذیرفته است بلکه بررسی آن را بر عهده مجلس شورای اسلامی‌، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار داده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين