امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/14 - 15:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمجید فدراسیون جهانی از قهرمان وزنه بردار ایرانی در المپیک جوانان

به گزارش بابل نوین، سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری(IWF) در مورد طلایی که یوسفی در دسته ۸۵+ کیلوگرم در رقابت فشرده با وزنه برداران بلغارستان و هلند تصاحب کرد، نوشت: در روز پایانی رقابت های وزنه برداری المپیک جوانان، در حضور دیدگان توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک، در حرکت یک ضرب رقابت بین علیرضا یوسفی قهرمان نوجوانان آسیا و انزو کوارگی نایب قهرمان نوجوانان اروپا در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بود که هر دو موفق به ثبت رکورد ۱۶۲ کیلوگرم شدند.

IWF در ادامه نوشت: در حرکت دوضرب هم رقابت فشرده ای بین سه وزنه بردار ایران، بلغارستان و هلند بود اما علیرضا یوسفی در حرکت آخر توانست با تکنیک، قدرت و اشتیاق فراوان وزنه ۲۱۸ کیلوگرم را بالای سر ببرد و با یک کیلوگرم رکورد بیشتر نسبت به وزنه بردار بلغارستان گردن آویز طلا شود.

این وزنه بردار ایرانی پس از کسب عنوان نخست گفت: این باور و خود باوری در من وجود داشت که می توانم مدال طلا را برای کشورم بدست بیاورم هر چند که رسیدن به این مسئله سخت و دشوار بود اما خوشبختانه به هر طریقی بود این مدال را کسب کردم. به هر حال این قهرمانی شادترین لحظه زندگی ام می تواند نام بگیرد و به نوعی این مدال طلا آینده و همه چیز من را ثبت می کند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين