امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/16 - 17:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان
محسنی بندپی در جمع خبرنگاران خبر داد

گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیستم/ افراد با حقوق زیر ۳ میلیون تومان مشمول دریافت بسته‌های حمایتی

به گزارش بابل نوین، انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در جشنواره شهید رجایی که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکشنبه هفته آینده رئیس جمهور وزرای پیشنهادی دو وزارتخانه رفاه و اقتصاد را به مجلس معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه تاکنون جزء گزینه‌های پیشنهادی نبودم، افزود: در شرایطی که با آن مواجه شدیم، دولت عزم و اراده جدی برای حمایت از اقشار نیازمند دریافت مساعدت‌های اجتماعی دارد و کار توزیع بسته حمایتی و جمعیتی یکشنبه هفته آینده به تصویب نهایی می‌رسد.

وی با بیان اینکه جمعیت بهره‌مند از این حمایت‌های اجتماعی هنوز نهایی نشده و پیش بینی ما این است تمام کسانی که درآمد ماهانه آن‌ها زیر ۳ میلیون تومان است از این حمایت اجتماعی برخوردار شوند، عنوان کرد: با توجه به نظر رئیس جمهور میزان این بسته‌ها به گونه‌ای است که با توجه به افزایش قیمت‌ها و فشار‌های موجود بتواند تا حدودی یک جبران تکمیلی باشد، اما هنوز به رقم نهایی نرسیده ایم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تاخیر در تصویب بسته‌های حمایتی عنوان کرد: برای اینکه در مرحله اول اعلام عمومی بسیاری از افراد اعتراض نکنند که می‌توانستند از این بسته برخوردار باشند، اما حذف شدند، دقت و سرعت عمل مهم است.

محسنی بندپی تصریح کرد: یکشنبه آینده جمعیت برخوردار از بسته‌های حمایتی مشخص می‌شود و در حال حاضر عدد و رقم مستمری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی و افراد تحت تکفل مشخص است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افرادی هستند که بیمه نیستند و ممکن است درآمدشان از مستمری که ما در امداد و بهزیستی پرداخت می‌کنیم نیز کمتر باشد، افزود: در پیش نویس مصوبه هیئت وزیران بندی آمده مبنی بر آن که آن دسته از افراد که تصور می‌کنند در این جمعیت لحاظ نشده‌اند، به کمیته امداد و سازمان بهزیستی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: علت اینکه در ارائه بسته‌های حمایتی تأخیر افتاده این است که اطلاعات ما جامع نیست، اگر سیستم جامعی داشته باشیم، تصمیم سخت نیست و در حال حاضر از استراتژی‌های ما تکمیل پایگاه اطلاعات ایرانیان است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت ۱۳.۵ میلیارد دلار برای تامین ۲۵ قلم کالای اساسی هزینه کرده است، تصریح کرد: در مراحل آتی حمایت های اجتماعی را دنبال می‌کنیم تا حداقل فشار به اقشار مردم وارد شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: اقدامات خوبی در زمینه تامین مسکن مددجویان در حال انجام است و سال آینده هزارمین مسکن مددجویان تحویل داده می‌شود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين