امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/19 - 13:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان

منتخبی از آثار اعضای پایگاه نقد شعر در یک کتاب منتشر می‌شود

به گزارش بابل نوین، غلامرضا طریقی سردبیر پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در خصوص دوره های این پایگاه گفت: حدود یک ماه پیش بود که برای اولین بار یک دوره پیشرفته در زمینه شعر با حضور ۵۰ شاعر منتخب در این پایگاه نقد ادبی برگزار شد. از مناطق مختلف کشور در این دوره پیشرفته شرکت کردند. ما مجموعه ای از آثار شاعران عضو در پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی را جمع آوری کردیم. این اشعار از میان آثار کسانی انتخاب شد که در سایت پایگاه نقد ادبی بنیاد شعر و ادبیات داستانی عضو هستند. این کتاب تا زمان برگزاری جشنواره بین المللی شعر فجر منتشر خواهد شد.

وی افزود: حدود ۱۰۰ اثر از میان حدود دو هزار نفری که در پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی عضو هستند، برای انتشار در یک مجموعه شعر انتخاب شد. این کتاب می تواند نشانه ای باشد از مجموع برآیند اتفاقاتی که در این پایگاه نقد شعر می افتد. ویرایش آثار را انجام دادیم اما هنوز درباره عنوان نهایی و انتشارات آن مطمئن نیستیم؛ چون بنیاد شعر و ادبیات داستانی با چند ناشر مختلف کار می کند.

طریقی در خصوص تغییر در پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی بیان کرد: در حال حاضر تغییر دیگری در پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایجاد نکردیم. هرچه کار این پایگاه نقد ادبی جلوتر می رود کار پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی شکل می گیرد. اعضای پایگاه دو گروه بسیار قوی دارد؛ یک دسته از آنها شاعران کم سن و سالی هستند که در آینده چهره های ادبی درخشانی خواهند شد. برای این افراد دوره های زیادی در تهران و مراکز مختلف پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی برگزار می کنیم.

سردبیر پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی با اشاره به گروه قوی دومی که در پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی عضو هستند ؛ اظهار داشت: گروه قوی دومی که در پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی عضویت دارند، شاعرانی هستند که ممکن است آثارشان یک مقدار از گروه اول پایین تر باشد و به اندازه کار گروه اول قوی نباشد. یک گروه عمده تری هم در این پایگاه نقد ادبی عضویت دارند که آثارشان را برای نقد به پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی می فرستند و کارشان نقد می شود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين