امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/20 - 16:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شیوع بیماری های تنفسی در مرغداری های مازندران

به گزارش بابل نوین، رضوانی مدیر کل دامپزشکی مازندران در اطلاعیه ای بهداشتی نسبت به شیوع بیماری های تنفسی مرغداری ها هشداد داد و گفت: مرغداران با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال شیوع بیماری های تنفسی طیور، نسبت به تقویت ضوابط بهداشتی، قرنطینه ای و ضدعفونی مستمر واحد زیر پوشش خود اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به این که همزمان با آغاز فصل سرما، شرایط برای شیوع بیماری های تنفسی طیور مساعد می شود لذا برای پیشگیری از شیوع بیماری های طیور در بین مرغداری های مازندران موارد بهداشتی را باید رعایت کنند.

رضوانی گفت: مرغداران نسبت به تقویت اقدامات بیوسکیورتی و ضوابط بهداشتی – قرنطینه ای اقدام و در همین راستا از تردد غیرضروری افراد و خودرو به داخل محوطه مرغداری خودداری کرده و با نصب توری از ورود پرندگان آزاد پرواز به داخل سالن ها جلوگیری کنند و از نگهداری طیور بومی در منزل کارگران مرغداری نیز ممانعت به عمل آورند.

مدیر کل دامپزشکی مازندران، اقداماتی همچون جوجه ریزی با ظرفیت کمتر ، تخلیه سالن با سن و وزن پائین تر و رعایت فاصله در مرحله جوجه ریزی را از دیگر اقدامات بهداشتی برای حذف کامل عامل احتمالی بیماریزا اعلام کرد.

رضوانی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تلفات غیرعادی مراتب را از طریق شماره تلفن شبانه رروزی ۳۳۳۴۲۳۹۱ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۱۳۳۳۴۲۳۹۵ به اداره کل دامپزشکی مازندران گزارش کنند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين