امروز : یکشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۹:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بابل میزبان کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی کشور

دکتر نقشینه استاد دانشگاه علوم‌پزشکی بابل از برگزاری کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش بابل نوین،  دکتر هدی نقشینه استاد دانشگاه علوم‌پزشکی بابل از برگزاری کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی در این دانشگاه خبر داد.

وی افزود: این کنگره با رویکرد به اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی برای سومین سال پیاپی  است که به‌همت مرکز اختلالات حرکتی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل در تاریخ‌های ٢٣ و ٢۴ آبان ماه جاری اتفاق خواهد افتاد.

دبیر علمی کنگره اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل با اشاره به اسامی مهمانان ویژه ادامه داد: دکتر کتابچی، دکتر قربانی و دکتر شهیدی سه مهمان برجسته این همایش خواهند بود و در این کنگره علمی شاهد سخنرانی افرادی خواهیم بود که مقالاتشان برگزیده شد.

دکتر نقشینه تصریح کرد: تعداد ۸۰  چکیده مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال که ۲۹ مقاله جهت ارائه به صورت سخنرانی و ٣٧ مورد به صورت پوستر پذیرفته شده است.

وی افزود: هدف اصلی این کنگره فراهم نمودن بستری برای جلب مشارکت علمی و پژوهشی متخصصین در حوزه‌های مختلف مرتبط با بیماری‌های اسکلتی، عضلانی و متناسب‌سازی حوزه‌های پژوهشی با نیازهای جامعه خواهد بود.

این مسئول کنگره اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: گروه‌های هدف این کنگره شامل پزشکان عمومی، ارتوپدی و بیومکانیک، روماتولوژی، طب سالمندی، طب فیزیک و توانبخشی، پرستاری سالمندی، سلامت جامعه، پرستاری توانبخشی و بیماری‌های مغز و اعصاب هستند.

نقشینه اذعان کرد: مزیت کنگره امسال سعی در جلب مشارکت همکاران در کلیه رشته‌های مرتبط می‌باشد که به‌صورت تیمی در قبال بیماری‌های عضلانی اسکلتی فعالیت نمایند تا فرایند تشخیص، درمان و پیشگیری هرچه مطلوب‌تر در مورد این بیماری‌ها به انجام برسد و می‌تواند زمینه‌ساز معرفی عملکرد علمی و پژوهشی مرکز تحقیقات اختلالات حرکتی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل در سطح کشور شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل در پایان افزود: حیطه‌های سخنرانی این همایش در زمینه نوروپاتی‌های فشارنده و جدیدترین روش‌های درمان جراحی، اختلالات حرکتی در بیماری‌های نوروواسکولار و نحوه رویکرد به اختلالات حرکتی است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين