امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/12/07 - 15:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه نمازجمعه‌های بابل مطرح شد

تفکر بسیجی تولید اقتدار می‌کند/آقای رئیس‌جمهور علی برکت‌الله در دست دلالان افتاده است

خطبای جمعه شهرستان بابل با بررسی مسائل داخلی و خارجی کشور به مسئولان در زمینه‌های فرهنگ و هنر، اقتصاد جامعه و بازار، مقاومت در برابر دشمنان اسلام و مدیریت همراه با تفکر بسیجی تذکراتی دادند و از نمازگزاران خواستند همچنان از انقلاب اسلامی حمایت کنند.

به گزارش بابل نوین،امت خداجوی شهرستان بابل با حضور در پایگاه‌های عزت آفرین اسلام یعنی مصلی‌های جمعه از سخنرانی خطبای این شهرستان استفاده و از بیانات این خطبا پیرامون عزت انقلابی، مسائل اقتصادی، تراز دانشجوی انقلابی، سیره رهبری در حکومت‌داری و مقابله با دشمنان بهره بردند.

تفکر بسیجی، اقتدار را هزینه نمی‌کند بلکه تولید اقتدار می‌کند
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در جمع نمازگزاران عبادی سیاسی جمعه شهر امیرکلا با اشاره به برکات نماز اظهار کرد: برترین تضمین برای بهداشت روحی، روانی و جسمی جامعه نماز است، مسئولین دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش از اثر گزارترین‌ها در اقامه نماز هستند و این دو مجموعه را به نمازخوانی نوجوانان و جوانان مزین کنند.

وی افزود: لزوم توجه به نماز و ادای حق آن، توجه به ادای صحیح نماز(خضوع و خشوع)، لزوم توجه به جنبه‌های تربیتی نماز برای نسل جوان از محورهای مدنظر رهبر معظم انقلاب در پیام به بیست وهفتمین اجلاس سراسری نماز بوده است.

امام‌‌جمعه شهر امیرکلا با گرامیداشت روز دانشجو ادامه داد: توانایی‌های علمی و تکنولوژی، ثروت و امکانات مالی، توانایی‌های خبری و سلطه خبری پایه‌های اقتدار سیاسی دنیای امروز هستند، دانشگاه‌ها باید مرکز تولید علم، معنویت و ارزش‌های اخلاقی باشد و دنیای غرب، ثروتش، اقتدارش، سلطه‌گری‌هایش و قدرت نظامی‌اش از ناحیه علم است.

این مسئول تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید جوانان غیور، انقلابی و دانشجوی تراز انقلاب تحویل جامعه دهد که متعهد به آرمان‌های انقلاب، دارای بصیرت عمیق دینی و سیاسی، معتقد به استقلال کشور در اقتصاد، سیاست و فرهنگ باشد.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به مدیریت بسیجی در کشور گفت: تفکر بسیجی، اقتدار را هزینه نمی‌کند و ثروت کشور را به باد نمی‌دهد بلکه تولید اقتدار می‌کندو در عرصه اقتصاد، تولید ثروت می‌کند، به جای این‌که بار بر مردم باشد یار آن‌هاست، این تفکر می‌تواند برای کشور آبادانی ،پیشرفت و رفاه بیاورد و بستن یقه زیر گلو زمانی برای مسئولین خوب است که جلوی رد شدن لقمه حرام را بگیرد.

وی افزود: بندر چابهار پس از کسب معافیت از تحریم‌های اقتصادی به‌عنوان یک هاب اقتصادی به‌محل ویژه سرمایه‌گذاری شرکت‌ها، دولت‌های بزرگ و منطقه بدل شده و تروریست‌ها با این بمب‌گذاری قصد دارند ریسک سرمایه‌گذاری در پروژه بین‌المللی چابهار را بالا ببرند.

خطیب جمعه امیرکلا با اشاره به توان موشکی ایران تاکید کرد: توان و قدرت موشکی جمهوری اسلامی ضامن امنیت کشور و باعث خار چشم دشمنان این ملت است، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها ایران را متهم می‌کنند که با انجام آزمایش موشکی قطعنامه ۲۲۳۱ نقض شده است حال آن‌که واشنگتن اساسا اعتقادی به این قطعنامه ندارد و با خروج از برجام به‌طور رسمی و عملی این قطعنامه را رد کرده است ولی با همان قطعنامه‌ای که رد کرد ایران را می‌خواهد محکوم کند.

این همه گرایِ اثر کردن تحریم‌ها به دشمن برای رسیدن به کدام هدف شوم صورت می‌پذیرد
بابائیان ادامه داد: غربی‌ها با تهدیدآمیز خواندن توان موشکی ایران به‌دنبال تضعیف و نابودی آن و به حاشیه بردن نقض عهد و بدهی بر جامی خود هستند، تن دادن به این باج‌خواهی گستاخانه ایران را به لیبی و یمن دوم تبدیل خواهد کرد، اروپایی در قضیه برجام بدهی زیادی به ایران دارد، و به جای انجام تعهدات برجامی خود دو پرونده ساختگی و جنجالی  طرح اتهامات بی‌پایه واساس تروریستی و دیگری جنجالی علیه برنامه موشکی ایران را همراه و همگام با آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گشوده‌اند.

وی یادآور شد: بعضی‌ها ادعا می‌کنند که در کشور پولشویی گسترده وجود دارد، برخی می‌گویند اگر برجام نابود شود تروریسم تقویت می‌شود، عده‌ای هم می‌گویند درآمد کشور به یک سوم کاهش یافته است و بعضی می‌گویند حقوقشان یک چهارم شد، این همه گرایِ اثر کردن تحریم‌ها به دشمن برای رسیدن به کدام هدف شوم صورت می‌پذیرد.

این مسئول اذعان کرد: آمریکا با رأی ایران از اجلاس فرماندهان نیروی دریایی اقیانوس هند کنار گذاشته شد، خوب است برخی را بفرستند نزد فرمانده نیروی دریایی تا آموزش اقتدار و عزت ببینند، این است تفاوت دیپلماسی ارتشی _ارزشی با دیپلماسی لرزشی.

امام‌‌جمعه امیرکلا با اشاره به دلایل تداوم جنگ افروزی سعودی‌ها در یمن و در سایه حمایت آمریکا اظهار کرد: اعمال فشار بر محور مقاومت(ایران و لبنان)، جلوگیری از تکرار یک حزب‌الله جدید در یمن، درگیر کردن جهان اسلام به جنگ‌های خانمان‌سوز برای آسودگی اسرائیل و فروش هنگفت سلاح‌های غربی است.

حجت‌الاسلام بابائیان در پایان گفت: سفر دوره‌ای بن‌سلمان به شش کشور عربی برای کاهش فشارهای سیاسی، بدست آوردن مشروعیت از دست رفته و تزریق این موضوع که بدون هیچ هراسی از کودتای داخلی کشور را ترک کرده که در همه این موارد با شکست مواجه شده است.

برخی جریانات در صدد کور کردن ماهیت ضداستکباری دانشجویی هستند
حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های نمازجمعه امروز ۱۶ آذر بابل ضمن تقدیر از حضور نمازگزاران اظهار کرد: نمازجمعه آن‌قدر اهمیت دارند که بر اساس روایت، مومنان از روز پنجشنبه خود را برای نمازجمعه آماده کنند و روز جمعه را روز عید بدانند تا خود را برای مهمانی پروردگار مهیا کنند.

وی افزود: با پشتیبانی‌های مقام معظم رهبری و تلاش‌های حجت‌الاسلام قرائتی حرکتی ارزشمند در خصوص نماز انجام می‌شود و برگزاری سمینار نماز برای تجلیل از فعالان حوزه نماز از این جمله است، سیمنارهای متعددی در کشور برگزار و به تعبیر برخی بسیاری از سیمنارها به سمی‌ناهار است اما برگزاری سیمنار نماز یک نشست مهم برای توجه به معنویات در جامعه است.

امام‌‌جمعه بابل ادامه داد: در طول سال بسیاری از امور بیهوده هزینه‌های زیادی انجام می‌گیرد اما برای نماز این کار بسیار مهم و قابل توجه است زیرا نماز انسان را از فحشا و منکر باز می‌دارد.

این مسئول تصریح کرد: اجلاس سراسری نماز تلنگری برای توجه جامعه نسبت به مساله سرآمد جلوه‌های عبادی یعنی نماز است، در مراکز اداری و غیر اداری برای نماز فرصت گذاشته شود، کارکنان و مردم به‌همراه مدیران به نمازجمات اول وقت بپردازند.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به روز دانشجو و شهادت دانشجویان در چنین روزی گفت: بعد از کودتای ۲۸ مرداد توسط آمریکایی‌ها و بازگرداندن شاه، برقراری حکومت نظامی در کشور و ورود نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا موجب خشم دانشجویان شد، در این راه تعداد زیادی از دانشجویان به شهادت رسیدند، آفرین به دانشگاهیان و دانشجویان بیدار ما که در مقابل معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کشور ایستادند، دانشجویان تا پای شهادت پیش رفتند و سه دانشجوی بیدار در ۱۶ آذر ۳۲ به شهادت رسیدند.

وی افزود: از شعارهای انقلاب اسلامی که ماهیت آن استکبارسیزی بود، بعد انقلاب این روز بر اساس شعارهای ضداستکباری روز دانشجو نام گرفت، برخی در سالیان اخیر درصدد این هستند که ماهیت ضداستکباری جنبش دانشجویی را به‌سمت غرب و تمایلات غربی ببرند و بر علیه انقلاب اسلامی آرایش بدهند، آفرین بر نسل انقلابی که همان روحیه را محافظت می‌کند، برخی جریانات در صدد کور کردن ماهیت ضداستکباری دانشجویی هستند.

خطیب جمعه بابل اذعان کرد: متاسفانه این روزها در عرصه فرهنگ دچار آشفتگی زیادتری از مسائل اقتصاد هستیم و در عرصه فیلم و سینما آش چنان شور شد که صدای آشپز هم در آمد، آن‌قدر وضع آشفته است که صدای بازیگران آنچنان رویکرد مذهبی ندارند هم در آمد، مصاحبه و افشاگری برخی از بازیگران از برخی هرزگی‌ها موید این نکته است، آیا وزارت ارشاد و صدا و سیما مرده است؟

روحانی ادامه داد: مرحوم فرج‌الله سلحشور کارگردان متدین ما قبل از رحلتشان افشاگری از هرزگی‌های سینما و جامعه هنر بیان کرد، آیا معاونت سینمایی ما مرده، نمی‌تواند تدبیر کند و اجازه ندهند این همه هرزگی ادامه پیدا نکند، یک هنرپیشه دخترک به نام سلبریتی که از طریق صدا و سیما مشهور شده با وقاحت در مقابل شعار “حب‌الحسین یجمعنا” شعار حب‌الوطن یجمعنا را مطرح کرد و امروز میدان‌دار فضای رسانه‌ای شده‌اند، بازیگری فرزند خود را در خارج از کشور به دنیا می آورد و نفرت دارد از اینکه شناسنامه ایرانی برای فرزند خود بگیرد دم از شعار حب الوطن می‌زند، وزارت ارشاد چقدر بیچاره است و نمی‌تواند تدبیر کند، سخنان مسؤولان ذی‌ربط در این زمینه بسیار تکان‌دهنده است.

وی یادآور شد: مسؤولان از حرکتی که رهبر معظم انقلاب در مقابل طلبه و شاگرد ایشان انجام داد عبرت بگیرند، سیاست‌مداران از این حرکت درس بگیرند و مسؤولان در صورت اشتباه از مردم عذرخواهی کنند، برخی از افراد کم کاری انجام می‌دهند و به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که تمام مسؤولیت‌ها را بر گردن رهبر معظم انقلاب بیافتد تا اعتراض‌ها را به سمت ایشان ببرند.

آقای رئیس‌جمهور علی برکت‌الله در دست دلالان افتاده است و مردم برای تهیه این علی برکت‌الله به مشقت افتادند
امام‌جمعه بابل تاکید کرد: آقای رئیس‌جمهور امروز علی برکت‌الله در میدان دیگر حرکت می‌کند به جای اینکه به سفره مردم بگردد علی برکت‌الله در دست دلالان افتاده است و مردم برای تهیه این علی برکت‌الله به مشقت افتادند، علی برکت‌الله به جای اینکه به دست تولیدکننده برسد در دست دلالان است.

این مسئول افزود: آقای رئیس‌جمهور علی برکت‌الله را به سفره مردم برگردان و دست دلالان را از کشور کوتاه کن! آقای رئیس‌جمهور با آب شور دریای خزر علی برکت‌الله به سمنان و شاهرود نمی‌رود.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: بوش پدر گور به گور شد، آن‌هایی که خواهان از بین بردن جمهوری اسلامی بودند، امروز از روی میز به زیر میز و در گور قرار گفتند، گوشتشان خوراک موش و ما‌ر شد و خواهد شد، جمهوری اسلامی به کوری چشم دشمنان ما، به حکومت جهانی امام زمان(عج) متصل می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين