امروز : جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نمازجمعه‌های بابل مطرح شد

پیام مردم ایران به دنیا ایستادگی پای انقلاب بود/لوایح استعماری آزمون بزرگ مجمع تشخیص مصلحت نظام/حماسه۲۲ بهمن مملو از عشق به ولایت و دفاع از نظام بود

خطبای جمعه بابل در نمازهای عبادی سیاسی جمعه این شهرستان بر ضرورت توجه بیشتر به آحاد مردم،حفظ آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کردند و بررسی لوایح استعماری در مجمع تشخیص مصلحت نظام را آزمون بزرگی برای این مجموعه خواندند.

به گزارش بابل نوین، همزمان با سراسر ایران اسلامی امت خداجوی بابل با حضور در میعادگاه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن ادای این فریضه الهی به سخنرانی خطبای جمعه این شهرستان پیرامون استقلال کشور، بررسی مسائل سیاسی و تحلیل حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گوش فرا دادند.

پیام مردم ایران به دنیا ایستادگی پای انقلاب بود

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته ۲۶ بهمن ۹۷ دارالمومنین بابل اظهار کرد: برزخ عالمی است که باید برای آن نگران بود و امام‌صادق(ع) فرمود” ما در قیامت ممکن است شما شیعیان را مورد رحمت خود قرار دهیم ولی از حال شما در برزخ نگرانیم”.

وی افزود: از جمله اموری که نگرانی انسان‌ها را در عالم برزخ بسیار سنگین می‌کند مسئله حق‌الناس است، همین حق‌الناس دشواری‌هایی را برای انسان در عالم برزخ فراهم می‌کند، خداوند متعال فرمود من اگر از حق خودم بگذرم از حق‌الناس نمی‌گذرم.

امام جمعه بابل با اشاره به عظمت حضور مردم بابل در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دشمن امید داشت که کسی شرکت نکند یا خیلی کم شرکت کنند اما خلاف واقع درآمد و برخی از شهرها تا چند برابر با توجه به سرمای زیاد هوا آمده بودند، از پیام‌ها و توئیت‌های دشمنان ما مشخص بود که چقدر این‌ها سوختند و حسرت خوردند.

این مسئول تصریح کرد: پیامی که مردم در راهپیمایی امسال بعد از چهار دهه فرستادند این بود که اگر ده‌ها سال و ده‌ها دهه دیگر هم بگذرد این مردم از انقلاب اسلامی ذره‌ای کوتاه نخواهند آمد، صمیمانه از همه شما که باعث عزت و آبرو برای این ملت شدید، تقدیر و تشکر می‌کنم.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: بیانیه بسیار مهم رهبر معظم انقلاب که در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی صادر شد، پیامی سراسر امید آفرین بود.

وی اذعان کرد: اولین نکته در پیام رهبر معظم انقلاب، عظمت انقلاب اسلامی است، همان‌طوری که فرمودند شعارهای انقلاب اسلامی فراموش نشد برای این‌که با فطرت ما گره خورده و نکته دیگر این بود انقلاب اسلامی دچار رکود و خاموشی نمی‌شود و نخواهد شد.

لوایح استعماری آزمون بزرگ مجمع تشخیص مصلحت نظام

خطیب جمعه بابل ادامه داد: هنگامی که دشمن حمله کرد مردم ایران اسلامی حاضر نشدند ذلت را بپذیرند و با تمام وجود در مقابل تهاجم دشمن دفاع کردند و این‌گونه حرکات راه نجات کشور است.

روحانی تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک آزمون بزرگی برای بررسی لوایح استعماری پالرمو قرار دارد و خیلی سخت است که بعد از تهدید اتحادیه اروپا، مجمع تشخیص مصلحت نظام این را تصویب کند، تصویب این امر باعث می‌شود که هر بار این‌ها تهدید بکنند و نظام ما هر‌چه آن‌ها خواستند را تصویب کند.

این مسئول در پایان از همه حاضرین و مردم شریف شهرستان بابل خواست در پنج شنبه دوم اسفندماه پیش رو که یادواره ۱۷۴۷ شهید شهرستان بابل و یادواره شهدای مدافع حرم استان مازندران با سخنرانی سردار قاسم سلیمانی در مصلای بزرگ این شهرستان برگزار می‌شود حضوری حماسی داشته باشند.

 

حماسه۲۲ بهمن مملو از عشق به ولایت و دفاع از نظام بود

حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های جمعه شهر امیرکلا ضمن تقدیر از حضور کم‌نظیر مردم ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن با اشاره به بیانیه سراسر الهام‌بخش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد مقاومتی، عدالت مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن در روابط بین‌الملل، مقابله با سبک زندگی غربی از ماموریت‌های مهم رهبر معظم انقلاب به نسل جوان برای گام دوم انقلاب بوده است.

وی افزود: ثبات و امنیت کشور، پیشرفت در عرصه علم و فناوری، ایجاد زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی، مشارکت عمومی مردم در صحنه‌های ملی، استکبارستیزی، ارتقای بینش سیاسی و بین‌المللی مردم، عدالت در تقسیم امکانات عمومی، بالا رفتن عیار معنویت و اخلاق در فضای عمومی، تبدیل شدن به نماد افتخارآمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان، ثمرات و نتایج گام اول انقلاب از نگاه رهبری معظم انقلاب بود.

امام جمعه امیرکلا ادامه داد: مشکلات اقتصادی پیش‌روی ربطی به انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن ندارد بلکه حاصل مشترک دو عامل به‌هم پیوسته، اول تحریم‌های ظالمانه و باج‌خواهانه که آمریکا و متحدانش به ملت و نظام تحمیل کرده‌اند و دوم بی‌توجهی برخی از مسئولان به نسخه‌ای که انقلاب برای اقتصاد کشور پیچیده بود و رویکرد آنان به نسخه‌های غربی و اعتماد به آمریکا و اروپا است.

این مسئول خاطرنشان کرد: مردم عزیز در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در دست نوشته‌ها و شعارهای خود خواستار حذف حقوق‌های نجومی، گلایه از روسای محترم سه قوه، عدم سکوت در برابر فساد برخی مسئولین، FATF و قراردادهای موجب تحقیر ملت، به عشق رهبر آمده‌ایم، برای دفاع از انقلاب آمده‌ایم را سر می‌دادند، مسئولین و دولتمردان محترم به شعار و خواسته‌های مردم برگردند.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: حضور حماسی مردم ایران اسلامی در ۲۲ بهمن امسال، مملو از عشق به ولایت، تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل بود، بارش برف و باران هم مانع حضور میلیونی مردم در مراسم جشن چهل سالگی انقلاب نشد.

وی افزود: مردم مومن و انقلابی ایران در راهپیمائی امسال برای عزت و سربلندی کشور هزاران قدم برداشتند، حالا نوبت دولتمردان و مجلسی‌های محترم است تا برای عزت و سربلندی مردم چند قدم بردارند.

خطیب جمعه امیرکلا ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود اگر ما نبودیم سعودی‌ها ظرف یک هفته فارسی صحبت می‌کردندو در مقابل ملت فهیم ایران در بهمن امسال سیلی بسیار سختی به ترامپ زدند که مجبور شد با زبان فارسی خشم خود را به مردم نشان دهدو بر اساس نظرسنجی موسسه ایران پل در تمام ۳۱ استان کشور، مردم ایران از برنامه‌های موشکی و هسته‌ای تمام قد حمایت می‌کنند، ۸۱/۲ درصد پاسخ دادند که توافق هسته‌ای باعث بهبود زندگی آن‌ها نشده و ۸۱/۴ درصد مردم ایران، آمریکا را عنصر نامطلوب می‌دانند.

بابائیان تصریح کرد: کانال مالی اروپا با هر اسمی که می‌خواهد داشته باشد SPV بدون شک هماهنگ با سیاست‌های کاخ سفید است، آمریکا ایران را تهدید می‌کند و اروپا با وقت‌کشی ایران را در برجام نگه می‌دارد یعنی ایران هم تحریم باشد، هم در برجام به تنهایی بماند و از امکانات اقتصادی فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای محروم ماند، اروپا و آمریکا دو روی یک سکه هستند.

وی افزود: وزارت خارجه می‌گوید اجبار ایران به پذیرش FATF را غیرقابل قبول می‌داند ولی برخی از روزنامه‌های زنجیره‌ای تیتر می‌زنند اگر پالرمو در مجمع مصلحت رد شود افسار دلار پاره می‌شود، آن‌ها باید بدانند افسار دلار دقیقا در دست کسانی است که چنین هشدارهایی را می‌دهند.

این مسئول پیام‌ها و پیامدهای راهپیمایی پرشور و شعور امسال ملت ایران را در تقویت بنیه جمهوریت و قدرت نرم نظام، نمایش قدرت و اتحاد اسلامی به دشمن، امیدواری دوست‌داران داخلی و خارجی انقلاب، زمان‌شناسی ملت علی‌رغم مشکلات اقتصادی، افزایش اتحاد ملت در برابر تهدیدات دشمن، انجام وظیفه مردم و رسیدن نوبت مسئولان عنوان کرد.

امام جمعه امیرکلا یادآور شد: رسیدن به قله متعالی انقلاب و تحقق کامل فردایی بهتر، بستگی به الزامات همچون حرکت بر مبنای ارزش‌ها و اصول انقلاب، عدم انحراف از راه خدا، تحمل دشواری‌ها و شرایط تحریم، همت، کار و تلاش بی‌وقفه، پایبندی ملت به استقلال، عزت و سرافرازی، نه هراسیدن از دشمن، توکل داشتن به خدا و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی دارد.

وی در پایان گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رای‌گیری کنوانسیون پالرمو در یک پیچ تاریخی مهم قرار گرفته، زیرا اگر به آن رای مثبت بدهد می‌گویند مجمع زیر فشار کشورهای اروپایی آن را تصویب کرد و سبب گستاخ‌تر شدن آنان خواهد شد و دوم اینکه عدم تصمیم‌گیری نسبت به آن نیز به صلاح کشور نخواهد بود، کشور نمی‌تواند معطل اروپایی‌ها باشد و باید از ظرفیت‌های آن استفاده کنند، در صورت عدم تصویب نیز موجب می‌شود که دشمنان فکر ‌کنند با فشار می‌توانند نظام را مجبور به تصویب قوانین دلخواه خود کنند.

تهیه و تنظیم خبر: روح‌اله قلی‌پور

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين