امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2019/03/18 - 22:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله توکل:

مسئول غیرپاسخگو در کارش ضعف دارد/هزینه انتقال آب دریای خزر صرف معیشت مردم شود

عضو خبرگان رهبری در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مسئولی که عملکرد مثبتی داشته باشند از سوالات نمی‌ترسند و اگر پاسخگو نیست بدانید در کارش ضعف دارد.

 

به گزارش بابل نوین، در آخرین دوشنبه سال ۹۷ نشست خبری آیت‌الله سیدرحیم توکل با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بابل برگزار و نامبرده ضمن تقدیر از زحمات اصحاب رسانه  اظهار کرد: اگر اطلاع‌رسانی و خبر درست انجام شود تاثیر خود را خواهد گذاشت چه بسا که شما در یک استان این کار را انجام دهید اما تاثیر آن در سراسر ایران و حتی جهان خواهد بود.

وی افزود: در جلسات خبرگان چندین کمیسیون وجود دارد که مسئولان مختلف کشور در آن حاضر،به سوالات اعضای کمیسیون پاسخ می‌دهند و مشکلات را درمیان می‌گذارند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در جلسات خبرگان، مسئولان و اعضا به بحث می‌نشینند، کارها و مشکلات را بررسی می‌کنند، من همیشه تاکید دارم جلساتی که مسئولان در خبرگان رهبری حضور پیدا می‌کنند نباید حرف‌ها یکطرفه باشد و مقابل آن فردی باید باشد که منتقد کار آن مسئول باشد تا پیشرفت حاصل شود.

این مسئول تصریح کرد: به نیروهای انقلابی توصیه می‌کنم اگر در جلسه‌ای همه موافقین باشند مشکلات قابل حل نیست، باید مخالفین هم حضور داشته باشند و بحث شود تا اصل مشکلات حل شود، در جلسات نیروهای انقلابی باید هم نظرات مخالف هم موافق را شنید البته مخالفان نباید دنبال غرض‌ورزی باشند.

مسئولی که پاسخگو نیست بدانید در کارش ضعف دارد
آیت‌الله توکل گفت: وظیفه ما این است که به مسئولان تذکر دهیم و رهبری هم تذکر دادند که آنقدر مشکلات را به مسئولان بگوئید تا گفتمان شود و مشکل برطرف شود، آنچه وظیفه ماست می‌گوئیم، اگر مسئولی می‌ترسد با مردم صحبت کند مشکل آن مسئول است، مسئولی که عملکرد مثبتی داشته باشند دیگر از سوالات نمی‌ترسند و پاسخگو خواهند بود، مسئولی که پاسخگو نیست بدانید در کارش ضعف دارد.
وی افزود: برای حل مشکلات تجربه خالی فقط کافی نیست و باید حضور مسئولان میدانی شود، در امر میدانی مسئول پیر توان خاصی ندارد پس باید از جوانان بهره گرفت.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: عزیزان مسئول تجربه زیاد دارند اما تجربه حلال مشکلات نیست، در میدان جوانان باید وارد و با استفاده از این تجربه موفق خواهد بود و سریعتر کارها به جلو خواهد رفت.

هزینه انتقال آب دریای خزر صرف معیشت مردم شود
توکل پیرامون طرح انتقال آب دریای خزر به دیگر استان‌ها اظهار کرد: این طرح انتقال آب خزر برای مردم و کشور هزینه سنگینی را به بار خواهد آورد و دستاورد چندانی برای نخواهد داشت.

عضو خبرگان رهبری افزود: بهتر است با توجه به مشکلات موجود کشور هزینه انتقال آب دریای خزر در معیشت و کنترل تورم سرمایه‌گذاری شود و اجرایی شدن این طرح توجیهی ندارد، به لحاظ حقوقی کشورهای حاشیه دریای خزر به انتقال آب خزر معترض می‌شوند و ما نباید هزینه بیهوده به کشور تحمیل کنیم.

این مسئول با اشاره به مشکلات عمده کشور از جمله بیکاری جوانان و مشکلات مدیریتی اذعان کرد: تلفیقی از تجربه و جوانی می‌تواند در امورات موثر باشد و تجربه به تنهایی در مدیریت اثرگذار نیست، جوانان باید برای مدیریت به میدان بیایند و با استفاده از تجارب مدیران باسابقه و مسن زمینه تحول و پویایی را در کشور ایجاد کنند.

آیت‌الله توکل گفت: برخی فقط در شعار طرفدار جوانان هستند اما در عمل برای حل مشکلات جوانان قدمی بر نمی‌دارند و خدمات عمومی دولت به همه جوانان کشور را به نام خود ثبت می‌کنند.

عضو خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: نیاز اصلی جوانان اشتغال، ازدواج و مسکن است، تحقق این خواسته‌ها برای جوانان شادی آفرین خواهد بود، ما به هیچ عنوان مخالف هنر و کنسرت نیستیم بلکه با کنسرتی که به گناه آلوده و در آن کشف حجاب شود مخالف هستیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين