امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2019/03/20 - 3:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده بابل در مجلس:

انتقال آب خزر ممکن نیست/به انتخابات استانی رای دادم

نماینده بابل در مجلس گفت: این پروژه انتقال آب خزر سال‌هاست که مطرح است و تا به امروز عملی نشده و اتفاق نخواهد افتاد چون هم هزینه آن برای کشور بسیار زیاد خواهد بود هم در شرایط کنونی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش بابل نوین، در آستانه سال نو نشست خبری حسین نیازآذری شامگاه بیست وهشتم اسفندماه سال۹۷ با اصحاب رسانه شهرستان بابل برگزار و نامبرده ضمن تبریک میلاد امام علی(ع) اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی حوزه اظهار نظر فراوان و آزاد است و همه نمایندگان در چارچوب برنامه عمل می‌کنند.

وی افزود: بنده هم علاقه‌مند به علنی شدن رای نمایندگان هستم و با شفافیت آرا موافقم به شرطی که بستر اجتماعی آن مهیا باشد و اعلام آمادگی می‌کنم اگر مجلس در این زمینه رای مثبت دهد و به‌صورت قانون درآید من هم با آن مشکلی ندارم.

نماینده مردم بابل در مجلس نهم و دهم با اشاره به تصمیم نادرست دولت مبنی برانتقال آب دریای خزر به سایر استان‌های مرکزی کشور ادامه داد: این پروژه سال‌هاست که مطرح است و تا به امروز عملی نشده و اتفاق نخواهد افتاد چون هم هزینه آن برای کشور بسیار زیاد خواهد بود هم در شرایط کنونی امکان‌پذیر نیست.

این مسئول تصریح کرد: نمایندگان مازندران در این زمینه متحد هستند و اصرار جدی دارند که این کار به هیچ وجه عملیاتی نشود و حتی در ردیف بودجه هم جلوی این کار را گرفته‌اند.

نیازآذری گفت: شاید برخی فکر کنند رای دهی برخی به طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی سیاسی باشد اما من این‌طوری فکر نمی‌کنم چون سالهاست نمایندگان و مسئولان به فکر حل مشکلات آب مناطق مرکزی ایران هستند اما تاکید می‌کنم راهش این ینست.

نماینده مردم بابل در مجلس اذعان کرد: در مورد یکی از مشکلات مهم که مساله آب شرب است باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که از ابتدای دوره نهم مجلس به‌دنبال حل مشکل با توجه به تخصص خود بودم و خدا را شاکرم که در این دوره هم بزرگترین پروژه آب‌رسانی شمال کشور که تسویه خانه شهرستان بابل است بیش از ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: اگر مشکل این تسویه‌خانه برطرف نشود حداقل ۴۰۰لیتر برثانیه آب از دست خواهد رفت و تمام تلاش خود را خواهم کرد تا حداقل در پایان دوره نمایندگی‌ام این تسویه‌خانه به اتمام برسد و یا مراحل پایانی خود را بگذراند.

نیازآذری ادامه داد: شهرستان بابل دومین بهره‌بردار از آب موجود در سد هراز است و بخش عمده‌ای از آن صرف زمین‌های زراعی بخش لاله آباد می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان مازندران تاکید کرد: ما به بابل یکپارچه می‌اندیشیم و در این مسیر سعی خواهیم کرد ظرفیت‌های همه بخش‌ها را ببینیم و تا به امروز که در قامت نمایندگی مردم شریف بابل هستم سعی برآن داشتم تا توسعه متوازن را در کل شهرستان پیگیری کنم.

این مسئول یادآور شد: صنعت گردشگری و توریسم یکی از شاخصه‌های اصلی در مازندران و شهرستان بابل است که از سرمایه گذارانی که در این راه قدم بردارند و بابل را مقصد آورده خود قرار دهند حمایت خواهیم کرد، در این راستا توجه ویژه ما به بوم گردی است.

وی در بخش دیگری از پاسخگویی به سوالات در مورد انتخابات استانی اذعان کرد: من به انتخابات استانی رای مثبت دادم و معتقدم مواهب آن بیشتر از مشکلات آن است البته هنوز سیر تکمیلی آن انجام نشده و باید منتظر ماند تا نتیجه نهایی این طرح مشخص گردد.

نیازآذری با اشاره به مشکلات اخیر پیش امده در حوزه مدیریت آموزش و پرورش بابل گفت: بنده سعی می‌کنم خیلی در عزل و نصب‌ها دخالت نکنم و همیشه به دنبال مدیران شایسته و بومی در همان حوزه مدیریتی مشخص بوده و هستم.

نماینده مردم بابل در مجلس ادامه داد: من هم معتقدم این اتفاق شایسته مردم و فرهنگیان شهرستان بابل نبود که مدیر شهرستانی را وقتی مدیرکل معرفی میکند در کمتر از یک روز مسئولیت داده شده پس گرفته شود و این رویه غلط را به وزیر مربوطه هم متذکر شدم.

این مسئول خاطرنشان کرد: نباید با حیثیت افراد این‌گونه بازی شود، اخلاقا درست نبود که حتی رئیس قبلی چندماه قبل از بازنشستگی‌اش برکنار شود و من به صراحت اعلام کرده بودم که بگذارید این مدیر بازنشسته شود و سپس روال منطقی جابجایی محقق شود.

وی در پایان گفت: یکی از آرزوهای من اتصال راه آهن به شهرستان بابل است که می تواند در توسعه اقتصادی و رشد منطقه اثرات بسیار مثبتی داشته باشد که تا پایان دوره مسئولیتم همچنان به دنبال تحقق آن خواهم بود.

 

تهیه و تنظیم خبر: روح‌اله قلی‌پور

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين