امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2019/03/20 - 20:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان
کارشناس دفتر نهاد رهبری دانشگاه نوشیروانی:

اعتکاف فرصتی مناسب برای تفکر/ عمل به اسلام دنیا و آخرت ما را آباد می‌کند

کارشناس دفتر نهاد رهبری دانشگاه نوشیروانی گفت: اعتکاف فرصتی مناسب برای برگشت افراد به خود و تفکر در دین است که در این مسیر جوانان بهره‌های خوبی خواهند برد.

 

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام ابراهیم رمضانی کارشناس دفتر نهاد رهبری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در جمع معتکفین امیرکلا اظهار کرد: اعتکاف فرصتی مناسب برای برگشت افراد به خود است که در این مسیر جوانان بهره‌های خوبی خواهند برد.

وی افزود: در ظاهر همه شیعه هستیم ولی در قیامت می‌گویند شیعه زبانی نمی‌خواهیم و اعمال افراد ملاک قرار می‌گیرد، یکی از شاخصه‌های بچه شیعه بحث تفکرات است و اعتکاف این فرصت را به انسان می دهد.

کارشناس دفتر نهاد رهبری دانشگاه نوشیروانی بابل ادامه داد: یکی از بحث‌های مهم جامعه امروزی بحث مدیریت زمان است و  باید به این مسأله توجه کرد، امام صادق در این خصوص می‌فرماید بیشترین عبادت تفکر است، البته این تفکر را در حرکت می‌توان پیدا کرد مانند حرکت در مسیر امام حسین(ع).

این مسئول تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات مهم امروز جامعه ما کج‌فهمی از دین است و این  این باعث می‌شود بنده مومن ناخواسته مسیر غلطی را در پیش بگیرد و حتی در برخی مواقع باعث سست شدن ایمان دیگران شود.

کارشناس علوم دینی قرآن را ملاک دین‌شناسی دانست و یادآور شد: بهتر است دین را از کتاب مسلمانان قرآن بگیریم از عمل مسلمانان نگیریم، یکی از اشکالات خانواده‌های مذهبی این است که فقط به دنبال شایدها و نبایدها هستند در صورتی که باید براساس قرآن و دستورات آن عمل کنند.

وی افزود: در تاریخ جنگ آندولوس آمده است که اسیران مسلمان پاکیزه‌ترین افراد بودند چون دین اسلام آمد تا علاوه بر آخرت، دنیا را نیز آباد کند، ما نیز با عمل به اسلام هردو دنیای خود را آباد خواهیم ساخت اما واقعیت این است که ما دانش‌مان در حوزه دین کم است و آگاهی کمی داریم.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: دین اسلام با احکام و دستوراتش مطابق فطرت و عقل ما برنامه‌ریزی شده است و باید قبول کنیم دین اسلام جلوی لذات واقعی را نمی‌گیرد بلکه آمده تا لذت‌های واقعی را عیان  کند، با تجربه لذت‌ها در کنار عمل به دین، آخرتمان هم تامین می‌شود.

رمضانی در پایان گفت: ما باید مشکلات دینی را در خودمان جستجو کنیم زیرا یا ما در امور دینی کم گذاشتیم و به وظیفه خود عمل نکردیم تا زیبایی‌های دین را بیشتر  نمایان سازیم یا مردم مطالبه درستی نداشتند و به دنبال جستجو در دین نبودند که باید این مشکل برطرف شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين