امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2019/03/22 - 16:25 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس مرکز تخصصی مهدویت مازندران:

منتظران واقعی اطاعت از امام زمان را در پیروی از ولایت‌فقیه می‌بینند

رییس مرکز تخصصی مهدویت مازندران گفت: منتظران واقعی اطاعت از امام زمان را در اطاعت از ولایت‌فقیه می‌بینند، انسان عاشق چون تشنه امام است وضع موجود را بدون امام قبول ندارد و خود را در این مسیر قرار می‌دهد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری رییس مرکز تخصصی مهدویت مازندران در جمع معتکفین بابل و امیرکلا اظهار کرد:  کسانی که قائل به امامت باشند و منتظر امام خود باشند شیعه واقعی و مخلصین واقعی‌اند.

وی افزود: این افراد حتی اگر امام خود را نبینند باز اعتقاد قلبی به حضور امام‌شان دارند و خود را در پیشگاه امام احساس می‌کنند.

معاون تبلیغ و اطلاع رسانی مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: دریچه ورود شناخت دین، شناخت امام است اما قبل از آن باید خدا را شناخت. نخست خدا گرایی است، انسان تا خداگرایی نشود ولی‌گرا نخواهد شد.

این مسئول با بیان گام‌های مهم در دین تصریح کرد: عقل، فهم و  وجودیت در معرفت سه گام مهم در دین است، سه ضلع دین هم عقاید، احکام و اخلاق است و اگر کسی بخواهد در دین اعتقاد داشته باشد باید فردی پخته باشد.

وی یادآور شد: اگر روح حاکم و نگاه ما به دین منطبق با شئونات نباشد،سستی در دین را به همراه دارد بنابراین فکر در مسائل دینی بسیار مهم و در اولویت امور است و فرد با پالایش نسبت به احکام دین به اعتقاد دینی خواهد رسید.

این کارشناس مهدوی خاطرنشان کرد: در گام دوم دین، عقل با ادله و استدلال همراه می‌شود، اینجاست که اگر فهم در دین همراه با منطق باشد، نگاه احساسی صرف به دین نخواهد بود، این فهم باید باعث شود کارهایی را نکنیم که مانع ورود امام زمان(عج) به مراسم و خانه‌مان شود.

وی ادامه داد: گام سوم در دین باید به معرفت منجر شود، اینکه باید بررسی کنیم چقدر امام زمان(عج) و منجی خود را می‌شناسیم، در برخی آدم‌ها مطالعه و تحقیق وجود دارد اما معرفت نیست و در دسته دیگر معرفت‌شان مقابله با امام نیست معامله با امام وجود دارد، اما دسته دیگری اهل معاشقه با امام هستند، آنان منتظران واقعی هستند که اطاعت از امام زمان را در اطاعت از ولایت‌فقیه می‌بینند.

نصوری در پایان گفت: انسان عاشق چون تشنه امام است وضع موجود را بدون امام قبول ندارد و خود را در این مسیر قرار می‌دهد، دوازده قرن است که ما به وجود امام زمان(عج) قائلیم اما باید ببینیم دقیقا در چه مرحله‌ای هستیم، انتظار فرج در شعار نیست بلکه زمانی که این انتظار در اعمال ما بروز پیدا کند افضل اعمال خواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين