امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2019/04/26 - 16:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه امیرکلا:

حقوق کارگر را هم مثل بنزین به فوب خلیج فارس برسانید/جلوی صدور نفت نوچه‌های آمریکا گرفته شود

امام‌جمعه امیرکلا گفت: مسئولان محترم هرگاه حقوق قشر کارگر و کارمند را به فوب خلیج‌فارس رساندند آنگاه سخن از رساندن قیمت بنزین به فوب خلیج فارس بزنند و تنها راه مقابله با آمریکای کاستن امکان صدور نفت نوچه‌های آمریکا در منطقهاست. گفت: مسئولان محترم هرگاه حقوق قشر کارگر و کارمند را به فوب خلیج‌فارس رساندند آنگاه سخن از رساندن قیمت بنزین به فوب خلیج فارس بزنند و تنها راه مقابله با آمریکای کاستن امکان صدور نفت نوچه‌های آمریکا در منطقهاست.

به گزارش بابل نوین،  حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه های این هفته شهر امیرکلا اظهار کرد: کارگران، قشر زحمتکش جامعه، محور اقتصاد مقاومتی،ستون اصلی رونق تولید در کشور، باعث بقا و حیات ملت هستند.

وی همچین با اشاره به روز گرامیداشت مقام معلم افزود: آموزش و پرورش، مهمترین دستگاه مولد جامعه، کانون اصلی ساختن و پرورش دادن انسان‌ها است.

امام جمعه امیرکلا ادامه داد: معلم در صف مقدم و میدان مدارس، نقش مهم در انتقال تفکر اسلامی و انسان‌سازی جوانان،  تربیت دینی، اخلاقی و پرورش روحی دانش‌آموزان را بر عهده دارد.

این مسئول ضمن ابراز انزجار از تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا تصریح کرد: دولت محترم برای مقابله با اقدام آمریکا مبنی بر قطع مجوز معافیت نفتی با ایران اقداماتی مانند اجرای راهبرد اقتصاد غیر نفتی، صادرات کالای غیر نفتی به کشورهای منطقه و همسایه، نجات بودجه کشور از وابستگی نفتی و اصلاح بودجه با جایگزین ریالی برای آن، اصلاح نظام مالیاتی کشور و مقابله جدی با فرار مالیاتی را می تواند انجام دهد.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: تنها راه مقابله با آمریکای خبیث کاستن از امکان صدور نفت نوچه‌های آمریکا در منطقه مانند عربستان و امارات است.

وی افزود: خلیج فارس با برخورداری از منابع عظیم نفتی و گازی(۶۶۵ میلیارد بشکه نفت و ۱۹۱۸ تریلیون فوت مکعب گاز) بزرگترین مخزن انرژی جهان است و در صورت بسته شدن تنگه هرمز بازار جهانی باعث کمبود ۲۰ میلیون بشکه نفت و افزایش قیمت نفت به ۲۵۰ دلار در هر بشکه خواهد شد.

خطیب جمعه امیرکلا تاکید کرد: مشکلات اقتصادی کشور در صورتی که به این سه نکته توجه گردد قابل حل خواهد بود و این نکات شامل وجود تضاد منافع ،یعنی کسانی هم مسئولیت دارند و هم تجارت می‌کنند، مسئولینی که فعالیت اقتصادی دارند نباید در مسئولیت باشند، دوم نقشه راه دولت محترم که به جای نگاه به داخل نگاه به بیرون مرزها دارد باید تغییر کند و در نهایت عدم برخورد قاطع و جدی با متخلفین و دانه درشت‌های اقتصادی که در جهت اعتمادسازی بسیار تعیین کننده است.

بابائیان ادامه داد: مسئولان محترم اجرایی آیا بهتر نیست هر گاه حقوق قشر کارگر و کارمند را به فوب خلیج‌فارس رساندند آنگاه سخن از رساندن قیمت بنزین به فوب خلیج فارس بگویند، آنانی که معتقدند باید در برجام باقی ماند به مردم توضیح بدهند که برجام غیر از امتیازات از دست رفته، تعهدات بر جای مانده و افزایش ده‌ها تحریم جدید، چه دستاوردی برای کشور داشته است که اصرار دارند از آن خارج نشوند؟

وی افزود: بعضی‌ها می‌گویند اگر از برجام خارج شویم یک ائتلاف ضد ایرانی شکل می‌گیرد و فشارها افزایش می‌یابد، مگر هم اکنون این ائتلاف با حضور دشمنان تابلودار ایران شکل نگرفته و مگر فشارها همه روزه افزایش نمی‌یابد، قرار است چه اتفاقی دیگر بیفتد و آمریکا به کدام اقدام خصمانه دیگر دست بزند که تاکنون نزده است.

امام جمعه امیرکلا یادآور شد: حذف وزیرخارجه آمریکا از مذاکره با آمریکا و اجرای گام به گام تعهدات بین طرفین، دو شرط رهبر کره شمالی بود و کاش توهین وندی شرمن به ایرانیان موجب حذف او در میز مذاکره و خواسته رهبری معظم انقلاب مبنی بر اجرای متقابل و گام‌به‌گام تعهدات با ۱+۵ در مذاکرات عمل می‌شد.

این مسئول با اشاره به حوادث سیل اخیر اذعان کرد: سیل اخیر موجب، ایجاد روحیات همکاری و خدمات رسانی به همنوع، تقویت همبستگی ملی در مقابله با جنگ همه جانبه دشمن، باعث خنثی شدن بخش مهمی از جنگ روانی دشمن علیه نیروهای انقلاب، نیروهای مسلح و به ویژه روحانیت گردیده است.

وی ضمن تبریک به فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: انتظارات فرماندهی کل قوا از فرمانده جدید سپاه شامل ارتقاء توانمندی‌های همه جانبه و آمادگی در همه بخش‌ها، تقویت گوهر درونی سپاه یعنی تقوا و بصیرت، گسترش مدیریت‌های برخوردار از بنیه‌های معنوی، افزایش اعتلای فرهنگی سپاه و برداشتن گام‌های بلند در حرکت سپاه به سوی تکامل است که امیدواریم مانند گذشته محقق شود.

حجت‌الاسلام بابائیان در پایان گفت: اعدام و سرکوب ۳۷ تن از شیعیان در زندان‌های مخوف به دست بزرگترین دولت تروریستی و ضد حقوق بشری عربستان را محکوم می‌کنیم و همه معتقدیم این جنایت‌ها با چراغ سبز آمریکا علیه شیعیان انجام می‌شود.

تنظیم خبر: روح‌اله قلی‌پور

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين