امروز : پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۶:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

آقایان صبر ملت حدی دارد/مردم از تصمیمات انقلابی حمایت می‌کنند

امام جمعه بابل گفت: بارها رهبر انقلاب بر بدعهدی غربی‌ها تاکید کردند ولی توجه از سوی مسئولان اجرایی به آن نشد، صبر این ملت هم حدی دارد، ای کاش به جای دو ماه دیگر از همین الان اقدام می‌کردید و مطمئن باشید مردم از این دست تصمیمات شما حمایت خواهند کرد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه بیستم اردیبهشت بابل با اشاره به آثار روزه و روزه‌داری در مومنان اظهار کرد: انسان مومن روزه‌دار از لحظه لحظه ماه مبارک رمضان استفاده کند، اقامه نماز در شب‌های ماه رمضان، روزه‌داری کامل، انواع انفاق و خیرات، دادن افطاری، صله‌رحم، دادن صدقات و قرائت قرآن از جمله اعمال سفارش شده در ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: مبادا خدای ناکرده برخی افراد با خوردن غذا در ملا عام حرمت ماه مبارک رمضان را بشکنند، دادن تذکر به این افراد وظیفه همه ماست، علاوه بر نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تک‌تک ماست.

امام جمعه بابل ادامه داد: به اقامه نمازجماعت اول وقت مساجد در این ماه مبارک رمضان توجه ویژه شود، بازاریان در زمان اذان مغازه‌های خود را برای اقامه نمازجماعت در مساجد ببندند.

این مسئول با اظهار افسوس از برخی ناهنجاریهای اجتمایی تصریح کرد: انتشار کلیپی در فضای مجازی از برخی صحنه‌ها در مدارس کشور را تکان داد، دانش‌آموزان در مدارس با ترانه‌هایی مستهجن در حال رقص بودند که صحنه‌های زهرآگین و زنگ خطر برای کشور ایجاد کرد، هرچند وزیر آموزش و پرورش در این امر تردید کرد اما با کمال تاسف مدارسی را می بینید که رهبر انقلاب بارها در مورد اجرای سند ۲۰۳۰ در آن تذکر داده بودند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: وزیر فرهنگ ارشاد و برخی از مسوولان، منکر اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس می‌شوند اما شواهد نشان می‌دهد که در برخی مهدکودک‌ها این کار در حال انجام و از برخی معلمان شنیدم که برخی مدارس به خاطر شادابی و نشاط در حال اجرای سند ۲۰۳۰ هستند، همان چیزی که رهبر معظم انقلاب فرمودند که غربی‌ها با اجرای این سند می‌خواهند با هزینه ما برای خودشان سرباز بسازند.

وی افزود: نگرانی بالاتر در این زمینه، بی‌توجهی به امر فرهنگ در کشور ماست، شورای عالی انقلاب فرهنگی که وظیفه مهندسی فرهنگی را انجام می‌دهد خیلی وقت هست که جلسات برگزار نمی‌کند، آنهایی که تصویب شد هم اجرا نمی‌شود و این خلاء مهندسی فرهنگی در درون کشور ماست، با کمال تاسف می شنوم در مدارس دخترانه بابل در نهایت بی‌توجهی موسیقی مستهجن در مدرسه پخش می‌شود، این‌ها نشاط را به رقاصی تعبیر می‌کنند، این جریان بوجود آمده هشداری برای وزارت آموزش و پرورش است، بسیاری از خانواده‌ها نگران فرزندان خود هستند، امیدوارم وزارت آموزش و پرورش خودش کنترل کند.

خطیب جمعه بابل با اشاره به تصمیم اخیر شورای عالی امنیت ملی اذعان کرد: تصمیم خوب و ارزشمندی شورای عالی امنیت ملی در رابطه با برجام گرفت که ایران تعهدات برجامی خود را بکاهد و بعد از پایبندی طولانی مدت ایران، غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند، تصمیم اخیر هر چند تصمیم خوبی بود اما بسیار دیر هنگام گرفته شد.

این مسئول ادامه داد: بارها رهبر معظم انقلاب بر بدعهدی غربی‌ها تاکید کردند ولی توجه از سوی مسئولان اجرایی به آن نشد، صبر این ملت هم حدی دارد ای کاش هم کمی از رئیس‌جمهور کشور کره شمالی یاد می‌گرفتند، ای کاش به جای اینکه بگویید که دو ماه دیگر فلان تصمیم را می‌گیریم از همین الان اقدام می‌کردید و مطمئن باشید مردم از این دست تصمیمات شما حمایت خواهند کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: برای من تصمیم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای اعلام راهپیمایی بعد از نمازجمعه مشخص نیست اما به هر حال به این فراخوان احترام می‌گذاریم اما می‌گوییم همانگونه که شما ملت را در این امر برای حمایت از این تصمیم فراخوان کردید باید در این زمینه قاطعانه عمل کنید، حالا یا نمی‌بایست پای مردم را به این امر می‌کشاندید یا حالا بایسیتی قطع کامل رابطه از آمریکا بکنید و از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اطاعت کامل کنید.

وی در پایان با ابراز نگرانی از برخی گرانی‌ها گفت: متاسفانه با گرانی افسارگسیخته در کشور مواجه هستیم، از ماکارونی تا سیب‌زمینی و پیاز، چرا دستگاه‌های نظارتی ما نظارت خوبی ندارند در کنار این مسئله باید از زحمات دوستان بسیج سازندگی باید تشکر کنم که در این گرانی‌ها و مشکلات در مناطق سیل زده حضوری کم‌نظیر داشتند.

تهیه و تنظیم خبر: روح‌اله قلی‌پور

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين