امروز : سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۶:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

سوم خرداد روز تجلی حاکمیت اراده ملت/دشمنان نمی‌توانند مقابل مقاومت ما ایستادگی کنند

امام جمعه بابل گفت: روز سوم خرداد روز تجلی حاکمیت اراده ملت و روز پیروزی مقاومت بود، جریان مقاومت اثرات برکات خود را در این زمینه نشان داد و به همه دشمنان ما این درس بزرگ را داد که در مقابل اراده مقاوم ما نمی‌توانند ایستادگی کنند.

به گزارش بابل نوین،حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه سوم خرداد بابل با اشاره به آثار شب قدر اظهار کرد: برنامه و تقدیر انسان در طول یک سال در شب قدر مقدر می‌شود، چقدر شایسته است از همین لحظه انسان خود را آماده کنید.

وی افزود: امام صادق(ع) در شب قدر بیماری سختی دچار بود، اما حتی در بستر اقامه نماز می‌کردند و فرمود که ایشان را با این حال به مسجد ببرند، در شب قدر دعای سلامتی و فرج امام عصر را فراوان بخوانید.

امام‌ جمعه بابل ادامه داد: در شب قدر تنها برای خودمان دعا نکنیم بلکه ابتدا برای دیگران دعا کنیم و بعد برای خود و خانواده خود، بنا به روایتی از پیامبر گرامی اسلام دعا را عمومی کنید و دیگران را در دعای خودتان سهیم نمایید.

این مسئول خاطرنشان کرد: دسته‌های عزاداری را در روز شهادت امیرمومنان راه بی‌اندازید و محافل باشکوهی از عرض ارادت را در ایام شهادت مولای متقیان برپا کنید، مراسم روز شهادت امیرمومنان همراه با اقامه نمازظهر و عصر در مدرسه علمیه خاتم‌الانبیا بابل برگزار خواهد شد، این تعظیم و تکریم نسبت به آن امام است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشره به حماسه سوم خرداد گفت: روز سوم خرداد روز تجلی حاکمیت اراده ملت و روز پیروزی مقاومت بود، جریان مقاومت اثرات برکات خود را در این زمینه نشان داد و به همه دشمنان ما این درس بزرگ داد که در مقابل اراده مقاوم ما نمی‌توانند ایستادگی کنند.

وی افزود: این روزها جنگ طلب‌های بدبخت آمریکایی که در منطقه خلیج فارس می‌آیند و ناوگان نظامی خود را به رخ می‌کشند تصور دارند که می‌توانند ملت ما را بترسانند، بیچاره‌های دیگری که اینها را تحریک می‌کند جمهوری اسلامی را بمباران کنید، کشتار را انجام بدهید و دستورالعمل جنگ‌طلبانه را برای آمریکایی می‌نویسند این را بدانند که هر غلطی اگر از شما سر بزند ملت ما جواب شما را چند برابر سخت‌تر خواهد داد.

خطیب جمعه بابل ادامه داد: رهبر معظم انقلاب و همه دلسوزان به‌ویژه از طریق خطبه‌های نمازجمعه تذکر و هشدارهایی را در خصوص اشرافی‌گری در جامعه دادند، اشرافیت یک بیماری است که تصادف اخیر جوانکی در اصفهان، کشتن یک نفر و آسیب‌زدن به افراد دیگر نمونه بارز آن بود، خیلی از افراد و اشخاصی که می‌توانستند جلوی این صحنه‌ها را بگیرند اما اقدامی در این زمینه نشد.

این مسئول تصریح کرد: این بیماری در کشور به‌صورت یک بیماری عمومی و فراگیر درآمده و بی‌اعتنایی موجب شد که امروز ما با یک معضل بزرگ در جامعه روبرو هستیم، نشانه‌هایش را همه ما می‌دانیم، تجملات و زندگی مسرفانه، رقابت‌هایی برای بروز دارایی‌ها خود و به رخ کشیدن به جامعه است.

روحانی اضافه کرد: اشرافی‌گری نتیجه تفکر لیبرالی غربی و لیبرالیسم در مقابل تفکر انقلابی است، متاسفانه رسانه‌های ما هم دچار این آسیب هستند و به‌جای تشویق مردم به ساده‌زیستی تجمل‌گرایی را تشویق می‌کنند، ایجاد فاصله طبقاتی محصول تفکر لیبرالی در جامعه خواهد بود.

وی با اشاره به برخی عملکرد قوه قضائیه در ماه‌های اخیر اذعان کرد: این روزها محاکمه شدن میلیاردرها و مفسدان اقتصادی را شاهد هستیم، با کمال تاسف شاهدیم هر طرحی در ارتباط با امور اقتصادی پیاده می‌شود کسانی در صدد هستند آن را دور بزنند تا منافع نامشروع ده‌ها ملیاردی به دست بیاورند، در موضوع شکر کسانی دو هزار میلیارد تومان سو استفاده کردند و به جیب زدند، بدحجابی‌ها، بزک کردن دختران در خیابان‌ها از جلوه‌های اشرافی‌گری است که عده‌ای از دخترکان با سر و صورت‌های واکس زده و بزک کرده در خیابان‌ها مسابقه بگذارند و لباس‌های گران قیمت بپوشند و به رخ دیگران بکشند.

امام‌ جمعه بابل افزود: در تابلوهای تبلیغاتی از این دست مسایل را می‌بینیم، مسئولین مثل رهبر ما ساده‌زیستی پیش بگیرند و فرهنگ عمومی بشود، این صدا و سیمای ما بایستی خجالت بکشد که رهبر انقلاب سه بار تذکر داده‌اند، تا چهارمین تذکر را ندادند بایستی کار خود را اصلاح کنند.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان گفت: اگر فرهنگ شهادت نبود خدا می‌داند چه وضعیتی برای کشور ایجاد می‌شد، رهبر معظم فرمودند”مدیریت متعهد، انقلابی و حزب‌اللهی است و باید در وزارتخانه‌ها، مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها شکل بگیرد”، امیدواریم ما در انتخاب‌های بعدی به این امر دست بیابیم، از همه برادران و خواهران می‌خواهم در راهپیمایی روز قدس شرکت داشته باشند.

تهیه و تنظیم خبر: روح‌اله قلی‌پور
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين