امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2019/06/08 - 13:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان
کوتاه‌نوشتی برای یک درخت و مسئولان:

مدیریت برخی در شهرداری بابل مانند مدیریت برخی دولتمردان کنونی

نحوه برخورد با درخت موجود در محوطه شهرداری بابل و این نوع مدیریت آدم رو شدیدا یاد مدیریت اوضاع اقتصادی کشور توسط دولت کنونی می‌اندازد.

به گزارش بابل نوین، در دنیا مرسوم است برای ایجاد مبلمان شهری و استفاده از ظرفیت‌های فضای سبز جهت بهره‌برداری عمومی، روش‌های موثر و مناسب علمی همراه با ایده‌های جالب استفاده شود، حال در شهرداری بابل با وجود شهردار جوان، معاونان جدید متعهد و کاربلد(؟!!!) در عین حال سازمان فضای سبز شاهد مدیریتی اینگونه هستیم و قضاوت با مخاطبین…

سوژه و چند سوال:

در چندماه گذشته درختی در محوطه باغ ملی و شهرداری بابل به اراده خداوندی شکلی کج و شیب‌دار از خود نشان داده، اما نکته برخورد جالب و قابل تامل مسئولان مربوطه با این پدیده خدادادی که برای خود سوژه جالبی است و حال ذهن عابران پیاده کنار این درخت را با سوالات مختلفی که در زیر آمده مشغول می‌کند که:

– آیا یک متخصص در شهرداری بابل نداریم ایده جدید و علمی داشته باشد در این زمینه تا وضعیت ظاهری مناسب‌تری برای این درخت دیده شود؟

– یعنی شهردار جوان و معاونین واقعا در این چند مدت این درخت و لوله‌های نگه دارنده آن را ندیدند تا مثلا سوالی در زمینه نوع نگه‌داری از درخت سوژه ما در ذهنشان تبلور یابد؟

– آیا هیچ کدام از اعضای شورای(اسلامی) شهر چشم بازی برای دیدن در این مدت نداشتند تا مسئله را تذکر دهندشاید هم سرشان در جای دیگر گرم است؟

– واقعا این دو شاخه لوله آهنی تحمل این درخت عظیم را دارد و احیانا این وضعیت خطرناک را مدیریت خواهند کرد، روش سنتی‌تر از این هم وجود دارد؟

– آیا در شهرداری بابل هیچ فردی آشنا به مقوله‌ای به نام اینترنت وجود ندارد که با جستجویی ساده در آن، موارد مشابه‌ای از حفظ درختان و فضای سبز در بسیاری از کشورها و حتی کشور عزیزمان ایران اسلامی را ببینند و با ایجاد سازه‌ای مناسب جلوه بصری مناسب به این پدیده خدادادی دهد؟

پ.ن.پ:
۱- این نوع مدیریت آدم رو شدیدا به یاد مدیریت اوضاع اقتصادی کشور توسط دولت کنونی می‌اندازد.

۲- شاید انتظار ما زیاد است از مسئولانی که تنها دکترای شهرسازی وبرنامه‌ریزی شهری کل مجموعه شهرداری بابل را به آبدارخانه واحد امانی، بدون هیچ دلیل عملی و علمی منتقل می‌کنند!

۳- شاید هم ریاضت و مدیریت اقتصادی همراه با صرفه‌جویی‌های اخیر جناب شهردار جوان فارغ از هزینه‌های سنگین دفتر مدیریتش در این زمینه به این نوع مدیریت در بدنه تسریع و ختم شده است.

۴- خدای نکرده به فکر قطع درخت نیفتند دوستان مسئول که عذر بدتر از گناه است.

و کلام آخر: در کمال احترام و از روی ادب به پرسنل، مسئولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر بابل تاکید می‌کنیم طبق قانون آزادی مطبوعات این حق برای شهردار جوان بابل وجود دارد تا رسما پاسخگوی عملکردی اینگونه خطرساز برای شهروندان عبوری در محوطه باغ ملی و بوستانهای دیگر باشد که امیدواریم محقق گردد و این مجموعه خبری آماده درج آن می‌باشد البته در هفته‌های آتی نیز برخی از اینگونه نادیده‌ها که به وفور در اطراف شهرداری بابل و دیگر سازمان‌ها و نهادها دیده می‌شود بیان و مشکلات بررسی، مورد نقد و پیشنهاد قرار خواهد گرفت تا ان‌شاالله در کنار زحمات پرسنل زحمتکش این مجموعه‌ها برخی از مشکلات کارکنان و شهروندان برطرف شود.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين