امروز : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/19 - 12:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حجاب در مسیحیت

با توجه به کتابهای انجیل و تورات زنهای مسیحی و یهودی بی حجاب گناهکار هستند یا نه؟

۴۲۰۷۹

صفت حیا و عفت در زن و غیرت در مرد یک امر فطری است. بنابراین زن از نظر فطری و طبیعت، عفت و پاکدامنی را دوست دارد و از بی عفتی و برهنگی نفرت دارد. هر چند شاید به موجب نداشتن اعتقاد و ایمان قوی به خداوند بزرگ و روز قیامت و یا در اثر وسوسه شیاطین و غرق شدن در گناهان جلو فطرت آنها گرفته شود و به بی حجابی روی بیاورند. امّا این نمی تواند مجوزی برای مخالفت با فطرت انسانی باشد.
از طرفی تمامی ادیان الهی، که از طرف خداوند بزرگ برای هدایت انسانها آمده اند، کاملاً با فطرت بشر هماهنگی دارند، به این معنا که هرگز دستوری از طرف خداوند نرسیده که مخالف فطرت پاک انسانی باشد.
از این روی تمام این ادیان به خواست فطری انسانها پاسخ گفته و دستور به حجاب داده اند تا بوسیله آن انسانها بتوانند در کمال عفت و پاکدامنی به کمال حقیقی برسند و هر کس با فطرت و دین خود مخالفت کند گنهکار محسوب می شود.
تورات و انجیل فعلی که به دست بعضی از یهودیان ومسیحیان نوشته شده بر موضوع پاکدامنی و حجاب زن و دوری از هر ناز و عشوه گری جز در برابر شوهر، تأکید نموده است. تورات درباره رِفْقه (دختر بتوئیل) که با نامحرم برخورد می کند چنین می گوید: رِفْقه چشمان خود را بلند کرده، اسحاق را دید و از شتر خود فرود آمد. و از خادم پرسید: این مرد کیست که در صحرا به استقبال ما می آید؟ خادم گفت: آقای من است. پس بُرْقعْ (نقاب) خود را گرفته، خود را پوشاند.[۱]
تورات در مورد دختر موآبیّه می گوید: «بُوعَز بروت» گفت ای دخترم مگر نمی شنوی! به هیچ کشت زار ، دیگر برای خوشه چینی مرو و از اینجا مگذر، بلکه با کنیزان من در اینجا باش و چشمانت به زمینی که می دَرَوند نگران باشد و در عقب ایشان برو. آیا جوانان را حکم نکردم که تو را لمس نکنند.[۲]
بُو عَزْ گفت: زنهار، کسی نفهمد که این زن به خرمن آمده است، و گفت چادری که بر تو است بیاور و بگیر.[۳]
طبق این دستورها که در مورد حجاب در تورات آمده است، اگر زنهای یهودی و مسیحی (چون مسیحیان اعتقاد به تورات دارند) حجاب را رعایت نکنند گنهکار محسوب می شوند. و حتی در تورات فعلی به چنین زنانی وعده عذاب در آخرت داده شده است.

منابع:
[۱] . تورات، ناشر انجمن کتاب مقدس ایران، سفر پیدایش، باب ۲۴، فقره ۶۴ و ۶۵، چاپ دوم در ایران، ۱۹۸۷،.
[۲] . تورات، کتاب رُوت، باب دوم، فقره ۸ و ۹٫
[۳] . تورات، کتاب رُوت، باب سوم، فقره ۱۵

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين