امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2019/07/05 - 16:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه امیرکلا:

راه مقابله با آمریکا ریشه‌کن کردن نفوذی‌ها و جاده‌صاف‌کن‌های داخلی است/ اینستکس کلاه گشادی بر سر ملت ایران خواهد بود

امام‌جمعه امیرکلا گفت:ما اگر بخواهیم پوزه شیطان بزرگ را به خاک بمالیم و تحریم هایش را بی‌اثر کنیم، باید مهره‌ها، جاده‌صاف‌کن ها و نفوذی‌های داخل ریشه‌کن شوند و الا مشکلات داخلی حل نخواهد شد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه امیرکلا با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب اظهار کرد: وضع حجاب و عفاف در کشور متناسب با شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست، دولت، مجلس، قوه قضائیه و شورای عالی انقلاب فرهنگی چه زمانی می‌خواهند به وضعیت نابسامان بدحجابی در کشور خاتمه دهند.

وی افزود: چرا بابت خرید چادر مشکی که یکی از ضروریات بانوان عفیف و با حجاب کشور است ارز دولتی تخصیص نمی‌دهند ولی برای خوراک سگ ارز دولتی تخصیص پیدا می‌کند، این توجه به ارزش‌های اسلامی نیست، رئیس محترم جمهور چرا بعد از گذشت چند سال از تصویب قانون امربه‌معروف هنوز آن را ابلاغ نمی‌کند.؟ قرآن، انبیا و ائمه‌اطهار(ع) برای اجرای امربه‌معروف‌ و نهی‌از‌منکر نبودند، جلوگیری از قانون امربه‌معروف ممانعت از انجام فریضه الهی است.

امام‌جمعه امیرکلا ادامه داد: هنگامی که پوشش بر سر زن باشد ارزش آن از دنیا و آنچه در آن وجود دارد، بیشتر است حجاب مانند قلعه‌ای  می‌ماند و زن را حفظ می‌کند. خدواند زنانی که خود را پوشیده نگه می‌دارند مشمول رحمت و غفران خود قرار خواهد داد،خداوند بنده باغیرت را دوست دارد، کسی که نسبت به ناموس خود بی‌تفاوت باشد هرگز داخل بهشت نمی‌شود.

این مسئول برنامه‌ریزی بلندمدت در حوزه حجاب را مهم برشمرد و یادآور شد : نباید برای موضوع عفاف و حجاب به برنامه‌های کوتاه‌مدت و آن هم در هفته عفاف و حجاب اکتفا کرد، بلکه برنامه‌های فکری و مصونیت بخش را در مقابل تهاجم سنگین بیگانه را به‌صورت بلند مدت اجرا کرد، متاسفانه به جای نگاه فرهنگی به موضوع حجاب از سوی مسئولان کشور به آن نگاه سیاسی می‌شود و برخی از افراد به دلیل ریزش تعدادی از آرای خود در انتخابات نسبت به قانون عفاف و حجاب کوتاهی می‌کنند.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به موضوع اینستکس گفت: اینستکس مانند ماشین بدون بنزین و راهی برای وقت‌کشی و یک فریب‌کاری است، حتی نفت در برابر غذا هم نیست، کشورهای اروپایی با راه‌اندازی اینستکس نباید انتظار داشته باشند که ایران وعده خود را برای ادامه کاهش تهعدات برجامی عملیاتی نکند، زیرا در اینستکس نه نخرید نفتی در کار است، نه تجارت اقلامی که آمریکا تحریم شد، و نه عادی شدن روابط بانکی در پی خواهد بود، اینستکس کلاه گشاد بر سر ملت خواهد بود تا جمهوری اسلامی را همچنان در برجام نافرجام نگه‌دارند، ایران ماندن در برجام را فقط با یک شرط می‌پذیرد، آن هم لغوکلیه تحریم‌ها و برقراری روابط بانکی ایران با کل دنیا.

وی افزود: وزیر خزانه‌داری آمریکا اعتراف کرد آمریکا از اف‌ای‌تی‌اف برای کشف  راه‌های دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌کند، متاسفانه از داخل کشور نیز برخی اصرار دارند که حتما اف‌ای‌تی‌اف به تصویب برسد، اینجاست که مردم می‌پرسند چه ارتباطی بین این اصرار و آن اعتراف وجود دارد

خطیب جمعه امیرکلا اذعان کرد: برنامه عملیات مالی اروپا، برای تکمیل پازل توطئه مشترک آمریکا و اروپا برنامه‌ریزی شده است و می‌خواهد با نظارت بر تامین کالای غیر تحریمی آمریکا و شناسایی طرف‌های مورد معامله با ایران، همگام با فشار حداکثری آمریکا، حلقه توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران را نیز تنگ‌تر کند، ما اگر بخواهیم پوزه شیطان بزرگ را به خاک بمالیم و تحریم هایش را بی‌اثر کنیم، باید مهره‌ها، جاده‌صاف‌کن ها و نفوذی‌های داخل ریشه‌کن شوند و الا مشکلات داخلی حل نخواهد شد.

بابائیان مشکل اصلی کشور را نبود مدیریت جهادی دانست و ادامه داد: مشکل کشور ما نه جنگ است نه کمبود و مذاکره ، بلکه مشکل اصلی نبود مدیریت جهادی است، وقتی توانایی کشور را در حد آبگوشت بزپاش و قرمه سبزی می‌بینن، چگونه قادر به مدیریت جهادی هستند؟ ۶ سال اقتصاد کشور را به زلف برجام نحیف و مردنی گره زدند چه شد؟ متاسفانه مراحل زندگی برخی لیبرال‌های خودفروخته داخل کشور از زندگی لاکچری، اشرافیت، پورشه سواری، حقوق نجومی، فرهنگ تجمل‌پرستی و غرب‌گرایی، دوری از فرهنگ اسلامی و روحیه انقلابی، مدیریت ضعیف ولی مغرور و متکبر و  ترویج قلیان‌کشی، سرانجام  به قتل همسر با سلاح جنگی ختم می‌شود، اینان بدانند مردم در انتخابات آینده از آنها عبور خواهند کرد و افراد ولایی، انقلابی ، مومن و ایثارگر را جایگزین آنان خواهند کرد.

وی تاکید کرد: در وزارت نفت چه خبر است؟ از سواستفاده‌های میلیاردی، مدیران دوتابعیتی، خط‌دهی یک زن نفوذی به ۱۶ مدیر نفتی، آیا هنوز وقت آن نرسیده که مسئولان امنیتی و قضایی به یک خانه تکانی در این وزارتخانه دست بزنند و جلوی ضرر و زیان به ملت را بگیرند؟

این مسئول افزود: برخی از جریانات سیاسی  هشت سال فرصت طلایی کشور را صرف شعار گفت وگوی تمدن‌ها کردند که حاصلش معرفی ایران به عنوان محور شرارت شد، برخی‌ها هم ۶ سال اخیر راصرف مذاکرات بی‌حاصل هسته‌ای و شعار تعامل با غربی‌ها کردند که این بار هم نتیجه‌اش تشدید تحریم‌ها و مداخله بیگانگان در امور داخلی مان بودد که مسبب همه این مسائل هیچ کس به جز غربگرایان وابسته داخلی نیستند.

امام‌ جمعه امیرکلا با اشاره به گرانی روزافزون در کشور یادآور شد: سیب زمینی در تابستان به جای دو هزار تومان بین هشت تا ۱۱ هزار تومان ، تخم مرغ شانه‌ای ۱۵ هزار تومان ، نان هم هر روز کوچک‌تر، گران‌ترو هم بی‌کیفیت‌تر می شود، میوه‌ها با قیمت بالای ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان ، خرید مسکن، اجاره و رهن خانه‌ها نجومی افزایش پیدا کرده است. آیا دولت و مجلس توان جلوگیری از بازار آشفته را ندارند؟ مردم وقشر محروم جامعه از بی توجهی مسئولین به گرانی افسار گسیخته نگرانند.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی با اتکا به خداوند تبارک و تعالی و نیروهای مسلح مومن این کشور ، دارای سلاح‌های سری و منحصر‌به‌فردی است که به هنگام رویارویی و مقابله با دشمنان از خود نشان خواهد داد، بنابراین به آمریکا و همه دشمنان نظام جمهوری اسلامی توصیه می‌کنیم جنگ با ایران قدرتمند و مقتدر را برای همیشه حتی در ذهنشان فراموش کنند.

بابائیان  در پایان گفت: ملت عزیز ایران بداند به دلیل عدم آمادگی افکار عمومی مردم امریکا ، مخالفت کشورهای دیگر باجنگ، عدم تامین امنیت اسرائیل ، قدرت موشکی ایران  و درهم شکسته شدن ابهت آمریکا، تعطیلی صدور نفت و افزایش قیمت آن، کشیده شدن جنگ به بیرون منطقه، تاثیر شدید جنگ بر اقتصاد جهانی، احتمال بروز جنگ جهانی سوم، آمریکا به هیچ عنوان قادر نخواهد بود علیه ایران اقدام نظامی کند.

تنظیم خبر: سمانه صالح‌طبری

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين