امروز : جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/19 - 17:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قیمت زمین و ملک کلنگی در تهران (+جدول)

در حال حاضر قیمت برخی املاک کلنگی در هر منطقه بعضا تا دو برابر قیمت واحدهای نوساز یا قیمت سایر آپارتمان‌ها در همان منطقه است، البته قیمت‌های کلنگی عنوان شده در این گزارش نرخ‌های پیشنهادی مالکان است.

قیمت زمین و ملک کلنگی در تهران (+جدول)شواهد حاکم بر بازار ساخت‌و‌ساز مسکن از یکسو و آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی در رابطه با میزان ساخت‌و‌سازها در چند سال اخیر به‌خصوص در سال گذشته، خبر از وجود رکود در بازار ساخت‌و‌ساز لااقل تا اردیبهشت امسال را می‌دهد.

اما این مساله تاثیر چندانی بر کاهش قیمت املاک کلنگی نداشته است، زیرا برخی مالکان در دوران رکود حاضر نیستند ملک قدیمی خود را با قیمت پایین‌تر به سازنده تحویل دهند.

برخی از بنگاهداران املاک دراین باره به «دنیای اقتصاد» اظهار کردند : این دسته از مالکان نه تنها در دوره رکود قیمت پیشنهادی فروش ملک کلنگی خود را به قیمت دلخواه تعیین می‌کردند، بلکه هنوز با ادامه این روند بر سر قیمت بالا پافشاری می‌کنند.

تعدادی از دلالان حاضر در بازار ساخت‌و‌ساز به نکته دیگری اشاره کردند که ممکن است باعث شود مالکان املاک کلنگی کماکان در ماه‌های آتی تمایلی به تخفیف در قیمت پیشنهادی نداشته باشند و آن «تسهیلات خرید ۸۰ میلیون تومانی مسکن» است.

این مساله احتمال دارد «وسوسه شدن فروشنده‌ها» را در بازار املاک کلنگی به همراه داشته باشد، زیرا سال آینده بازار خرید و فروش مسکن با خریدارانی به واسطه تسهیلات ۱۳۰ میلیون تومانی (شامل ۸۰ میلیون وام خرید، ۱۰ میلیون وام جعاله و ۴۰ میلیون تومان اصل سپرده) روبه‌رو می‌شود.

ستون امروز نبض قیمت‌های پیشنهادی فروش تعدادی از املاک کلنگی در مناطق مختلف تهران را مورد بررسی قرارداده است.

تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد: در حال حاضر قیمت برخی املاک کلنگی در هر منطقه بعضا تا دو برابر قیمت واحدهای نوساز یا قیمت سایر آپارتمان‌ها در همان منطقه است، البته قیمت‌های کلنگی عنوان شده در این گزارش نرخ‌های پیشنهادی مالکان است.

برای مثال: اکنون یک ملک کلنگی ۲۳۱ متری در خیابان اشرفی اصفهانی (در خیابان فکوری) متری ۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان از سوی مالک محاسبه شده است در حالی که قیمت واحد نوساز در خیابان اشرفی اصفهانی متری ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان تعیین می‌شود.

۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت پیشنهادی فروش هر متر از یک ملک قدیمی ۳۵۰ متری در خیابان جهان آرا واقع در یوسف آباد است در صورتی که ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به عنوان قیمت هر مترمربع از یک واحد نوساز در خیابان یوسف‌آباد، قیمت گزافی است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين