امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2020/02/09 - 10:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان
با حضور وزیر بهداشت انجام شد

بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل + تصاویر

وزیر بهداشت با حضور در دانشگاه علوم پزشکی بابل، برخی پروژه‌های عمرانی این مرکز را به بهره‌برداری رساند.

به گزارش بابل نوین،پروژ‌ه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل همزمان با دهه فجر و با حضور وزیر بهداشت به بهره‌برداری رسید.

سعید نمکی وزیر بهداشت در این مراسم اظهار کرد: امسال برای اولین بار در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی با وجود فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها، ۸۱۰۰ تخت در ۶۶ بیمارستان با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در قالب پویش ۲۰۵۰ افتتاح می‌شود.

وی افزود: با وجود محدودیت‌های مالی و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران اما در سال آینده ۶ هزار تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در مناطق کمتر برخوردار کشور افزوده خواهد شد.

وزیر بهداشت  دانشگاه علوم پزشمی بابل را از قدیمی‌ترین دانشگاه‌هی کشور دانست  و ادامه داد: این  دانشگاه از نظر علمی و خدمت‌رسانی در بخش بهداشت و درمان، یکی از دانشگاه ‌های بسیار موفق است و همه تلاش ما در دولت و طرح تحول نظام سلامت، افزایش دسترسی مردم در شهرهای کوچک به امکانات مناسب حوزه سلامت است تا کمتر مجبور شوند برای دریافت خدمات به شهرهای بزرگتر مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امکانات بسیار خوبی در بابل در حوزه پزشکی از جمله جراحی قلب باز و رسیدگی به بیمارانی که دچار گرفتاری‌هایی در عروق مغز هستند، فراهم شده و امیدواریم که در آینده نزدیک بتوانیم با تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز، از اعزام و مراجعه بیماران به شهرهای بزرگ و تهران، جلوگیری کنیم.

نمکی یادآور شد: برنامه وزارت بهداشت این است که تقسیم‌بندی تخت‌های بیمارستانی، مبتنی بر جغرافیای توزیع بیماری‌ها تنظیم شود و به همین دلیل مرزبندی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی ساری و بابل را بر اساس تعداد و شیوع بیماری‌ها و متخصصین موردنیاز، بازنگری می‌کنیم و هر قدر نیازمند توسعه زیرساخت‌ها باشیم، بدون نگاه‌های سیاسی و مبتنی بر نیازهای واقعی مردم، این توسعه انجام خواهد شد.

در ادامه این مراسم، سیدفرزاد جلالی اظهار کرد: کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی امید بابل که در زمینی به مساحت عرصه سه هزار مترمربع با زیربنای ۲۷۵۰ متر مربع در سه طبقه و با اعتبار ساختمانی حدود ۶۵ میلیارد ریال ساخته شده است.

وی افزود: کلینیک مرکزی ، ۱۷ کلینیک و پاراکلینیک شامل بخش‌های تخصصی قلب، داخلی، جراحی، ارتوپدی، مغز و اعصاب، تغذیه، طب سنتی، روانپزشکی، خون و آنکولوژی، گوارش، پوست و مو، چشم، گوش حلق و بینی، زنان و زایمان، کودکان، دندانپزشکی، توانبخشی، رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه دارد، علاوه بر مردم شریف شهرستان بابل، هم‌استانی‌های عزیز نیز به این مرکز مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: آنژیوگرافی دوم این بیمارستان با اعتباری بالغ بر یک میلیون یورو خریداری و نصب و آندوسونوگرافی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان با مشارکت ۵۰ درصدی خانواده مرحوم حبیبیان راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: درمانگاه شیمی درمانی بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان توسط حاج آقا رسول‌زاده از خیرین بابلی و طرح توسعه بخش سی‌سی‌یو با مشارکت خانواده مرحوم وفایی از ظرفیت هشت تخت به ۱۶ تخت و اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان راه اندازی شد.

جلالی خاطرنشان کرد: دکتر نمکی همچنین از روند ساخت پروژه ۱۰۰ تختخوابی دیالیز دانشگاه علوم پزشکی بابل به عنوان بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور بازدید کرد.

وی  در پایان گفت: این پروژه که حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد به همت خانواده مرحوم میناگر از خیرین سلامت شهرستان بابل، در حال ساخت است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين