امروز : یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2020/06/28 - 4:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده سپاه بابلسر مطرح کرد:

« جبهه خرمشهرها» طرح ابتکاری سپاه بابلسر، راهی برای رسیدن به جامعه نمونه اسلامی

فرمانده سپاه بابلسر گفت: طرح ابتکاری جدید سپاه بابلسر با عنوان جبهه خرمشهرها برای نخستین بار در کشور با هدف اجرای منویات رهبری در راستای بیانیه گام دوم انقلاب در این شهرستان اجرا می‌شود، این طرح راهی برای رسیدم به چشم‌انداز 1404 است تا جامعه اسلامی و نمونه را محقق سازیم.

به گزارش بابل نوین، سیدمصطفی موسوی‌نژاد فرمانده سپاه بابلسر در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران این شهرستان اظهارکرد: رسالتی که فعالین عرصه رسانه دارند بسیار سنگین است و وقتی قلم برای مردم به نگارش درمی‌آید بسیار ارزشمند است و خدا خواهد دید، فعالین عرصه رسانه در حکومت اسلامی سربازان ولایت به شمار می‌آیند و جامعه را به سمت خدامحوری سوق می‌دهند.

وی با اشاره به مهمان‌پذیری بابلسر با وجود ویروس کرونا افزود: در بحث کرونا باید از مردم بابلسر تشکر کنیم که هم خود نکات و پروتکل‌ها را به درستی رعایت کردند و هم در زمان تعطیلات با مهمان‌پذیری، در جهت کمک به مسافرین موارد و نکات را به آنان تذکر دادند  البته رسانه هم توانست کمک خوبی با پای کار آوردن مردم ایجاد کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابلسر ادامه داد: سال گذشته طرح ابتکاری امام همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب در ۴۰ محله شهرستان اجرایی شد که در این طرح، سلامت و عدالت اجتماعی با کمک مسئولان و مردم با موفقیت به انجام رسیده است.

این مسئول تصریح کرد: طرح ابتکاری جدید سپاه بابلسر با عنوان جبهه خرمشهرها برای نخستین بار در کشور با هدف اجرای منویات رهبری در راستای بیانیه گام دوم انقلاب در این شهرستان اجرا می‌شود، این طرح راهی برای رسیدم به چشم‌انداز ۱۴۰۴ است تا جامعه اسلامی و  نمونه را محقق سازیم.

موسوی‌نژاد بیانات مقام معظم رهبری را خط مشی طرح جبهه خرمشهرها برشمرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری همچنین فرمودند “خرمشهرها در پیش داریم که کاری سخت‌تر از فتح خرمشهر است و آبادانی درپی دارد”با توجه به سخنان ایشان در سطح شهرستان باید خرمشهرها را احصا کنیم، همانگونه که رهبری فرمودند “از افراد و مجموعه به تنهایی کاری بر نمی‌آید و باید یک کار وسیع جبهه‌ای و با ابتکارات مردمی باشد” تا کاری صورت گیرد بنابراین گفتمان ایشان در این زمینه مبنای کار ما بود و هست از این‌رو با تشکیل هیات اندیشه‌ورز سعی کردیم در مسیر این مهم با تعریف در دو حوزه درون سازمانی و برون سازمانی تعریف کردیم.

وی خاطرنشان کرد:  در ساختار درون‌سازمانی از فرماندهی تا پایگاه‌ها و در ساختار برون‌سازمانی از امام جمعه الی تک تک ادارات و افراد جامعه را شامل می‌شود زیرا تحقق منویات رهبری جزو اولویت‌های ماست و  با اجرای ۲۱ طرح قرارگاهی، جبهه خرمشهری‌ها را در دو جبهه تعریف کردیم که در سطح حوزه‌ها، پایگاه‌ها و محلات سازماندهی شده که فرماندهی، جانشینی و دبیری آن با امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابلسر گفت: قرارگاه‌های سلامتی در محلات، اقتدار، امنیت و اخلاق، فرهنگ و ورزش، اداری و پشتیبانی، رسانه، جریان‌سازی و روشنگری، بانوی نقش‌آفرین سبک‌زندگی و توانمندسازی در شورای تحول ناحیه اجرایی می‌شود.

وی افزود: از ۲۰ تیرماه ۹۷ مراحل مقدماتی کار را تجربه کردیم و در مرحله شناسایی، ۱۰۴ محله با ۲۰۰ سوال وضعیت محلات را به دست آورده و شورای تحول محلات را شکل دادیم که متناسب با قرارگاه‌ها به انضمام یک دبیر و رصدگر خواهد بود.

این فرمانده سپاه اظهار کرد: شوراها وضعیت محلات خود را برای چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ برای محلات با ویژگی‌های اسلامی می‌نویسند که طی آن افراد باید مقید به شرکت در نمازهای جماعت و جمعه باشند و بدحجاب و گرسنه نداشته باشیم و با این هدف برای تشکیل محلات اسلامی و مطالبه‌گری گام برداریم.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد مطالبات امام جمعه، مسئولان شهرستان، نماینده مجلس که عضو جبهه هستند اجرایی شده و نماینده مردم هم نقش مطالبه‌گری دارد تا بهتر بتوانیم از ظرفیت های مسئولان استفاده کنیم، هم‌چنین جلسات مختلفی با مسئولین از جمله نماینده مجلس داشتیم تا بتوانیم هم نقش مطالبه‌گری و هم نقش تسهیل‌گری آن را فراهم آوریم،اگر صدایی هم بلند می‌شود باید هوشمندانه و برای مردم باشد.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: در جبهه خرمشهرها بسیج مردمی کمک کار همه مسئولین است، مهم نیت خالص همراه با عمل است و به‌دنبال سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی نیستیم، مطالبه‌گری‌ها از جنس خدایی است ان‌شاالله هر محله برای خودشان دارای تقویم اجرایی در افق‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خواهند بود، اعضای شورای تحول ۱۰۴ محله ۱۴۰۴ نفر می‌شوند که این افراد مسئولیت دارند تا در جهت تحقق جامعه اسلامی قدم بردارند.

وی یادآور شد: آهنگ جبهه خرمشهرها که تولید شهرستان بابلسر است نیز به همراه تمبر ویژه این طرح ” جبهه خرمشهرها” رونمایی خواهند شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابلسر افزود: در سال ۹۷ که طرح امام را نوشتیم خروجی آن بهره‌مندی ۴۰ هزار نفر از شهروندان بود، که ۶ هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی نیز بهره‌مند شدند.

این مسئول بیان کرد: در راهپیمایی بزرگ حجاب و عفاف در بابلسر جمعیتی که حضور داشتند بیش از سایر شهرهای بزرگ بود و ما با تربیت نیروهای امر به معروف و ناهی از منکر، سه هزار و ۱۰ مورد تذکر کشف حجاب بدون درگیری داشتیم که وظایف خودشان را به خوبی و خوش‌رویی با تذکر لسانی انجام می‌دادند.

وی ادامه داد: ما قوی‌تر از طرح امام در ساحل دریا که موهبت الهی است و همه حق دارند از آن استفاده مطلوب کنند، حضور خواهیم داشت و بیش از ۳۰ هزار نفر از شهروندان بابلسر را که سه برابر ظرفیت گذشته است از محلات به اردوی ساحلی می‌آوریم تا محیطی امن و سالم و با آسایش را برای همگان رقم بزنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابلسر خاطرنشان کرد: حضور در سواحل با پوشش اسلامی توسط خانواده‌ها نکته بسیار ارزشمندی است که می‌تواند به ما کمک کند در جهت تحکیم ارزش‌های اسلامی، همچنین سپاه برای مردم و نوکر مردم است که در همه جا برای مردم حضور دارد همان‌گونه که یکی از افتخارات شهرستان بابلسر حضور به عنوان اولین گروه برای کمک به مردم سیل‌زده شهرستان سیمرغ بود که به بخش بهنمیر هم سرایت کرد و مستقیم عملیاتی حضور داشتیم، ۶۷خانواده خسارت دیده بخش بهنمیر را رصد و ضمن بررسی نیازمندی‌ها سعی کردیم پوشش مناسبی در این بخش دهیم.

موسوی‌نژاد افزود: طرح جبهه خرمشهرها که همچون طرح امام ابتکار سپاه بابلسر است این قابلیت را دارد که در صورت موفقیت در سایر نقاط کشور نیز به اجرا درآید.

وی یادآور شد: در جریان کمک‌های مومنانه به آسیب‌دیگان کرونایی ۱۲ هزار بسته کمک معیشتی و حمایتی را در اختیار مردم آسیب دیده قرار داده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابلسر در پایان گفت: ما باید قدر رهبری را بدانیم و به درد و مشکلات مردم بیشتر رسیدگی کنیم چرا که مردم برای انقلاب و نظام بیشترین تلاش را داشته و حق آنان نیست که اینگونه دچار مشکلات معیشتی شوند.

 

تهیه خبر: روح‌الله قلی‌پور

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين