امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2020/08/15 - 17:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان
انتصابات جدید در وزارت خارجه:

دو مازندرانی سفیر جدید دولت روحانی/نجفی به عمان و موسوی به آذربایجان رفت

سفیران جدید ایران در کشورهای جمهوری آذربایجان، عمان، کره شمالی، بوسنی و هرزگوین، نامیبیا و گرجستان پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش بابل نوین، دو مازندرانی در جمع سفرای جدید دولت روحانی معرفی شدند .

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در این دیدار برای سفرای جدید ایران آرزوی موفقیت کرد و از آنان خواست ضمن معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور به سرمایه گذاران و بخش‌های خصوصی و دولتی محل ماموریت خود، برای توسعه، تقویت و تحکیم روابط و مناسبات همه جانبه با دیگر کشورها تلاش کنند.

روحانی همچنین بر ضرورت توسعه همکاری‌های اقتصادی و کمک سفرای جمهوری اسلامی ایران به تقویت فعالیت بخش خصوصی و تجارت با سایر کشورها و همچنین گسترش همکاریهای علمی و فناورانه تاکید کرد.

«سید عباس موسوی» سفیر ایران در جمهوری آذربایجان، «نجفی خوشرودی» سفیر ایران در عمان، «اسماعیل زاده» سفیر ایران در کره شمالی، «قلیچ خان» سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین، «شریفی ساداتی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در نامیبیا و «قاسمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت روابط ایران با کشورهای محل ماموریت خود در زمینه های مختلف، بر تلاش و جدیت در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و همکاری های همه جانبه ایران با دیگر کشورها تاکید کردند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين