امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2021/03/21 - 8:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان
بازتاب پیام سال رهبری:

راهگشای مشکلات اقتصادی،خوداتکایی و حمایت از تولیدات/ حضور در انتخابات مایه یاس دشمنان است

در حالی تنها راه عبور از مشکلات، خود اتکایی و حمایت از تولیدات داخلی است که پشتیبانی و مانع زدایی در این حوزه، قطعا موجب تحقق رونق اقتصادی و بی اثر شدن تحریم‌ها خواهد شد.

به گزارش بابل نوین، روز گذشته نام گذاری سال ۱۴۰۰ توسط رهبر انقلاب تحت عنوان ” تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها”، در حالی راهی طولانی اما نوید بخش برای تولید را به ما نشان می دهد که در صورت حمایت و پشتیبانی از تولیدات داخلی و باور به توان نیروهای بومی شاهد شکوفایی در اقتصاد، اشتغال و معیشت مردم خواهیم بود.

این در حالیست که پشتیبانی و مانع زدایی در حوزه تولید، قطعا موجب تحقق رونق اقتصادی و بی اثر شدن تحریم‌ها خواهد شد؛ بیش از چهل سال است که مردم با رفتارهای خصمانه و دشمنی دشمنان این انقلاب به ویژه با شدید ترین تحریم‌های ظالمانه دولت تروریست پرور ایالات متحده آمریکا دست و پنجه نرم کرده و با مقاومت و ایستادگی در برابر آنها چشم جهانیان را به حیرت وا داشته‌اند.

اکنون نیز تنها راه عبور از این مشکلات همان اقتصاد مقاومتی، ایجاد رونق و جهش تولید در کشور می باشد که سالیان متمادی است رهبر معظم انقلاب در نامگذاری شعار سال بر آنها تاکید دارند.

حمایت از تولید منجر به خودکفایی می شود

حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، بیان کرد: چندین سال است که رهبر انقلاب در نامگذاری شعار سال به مبحث تولید اشاره دارند؛ اگر چه کارهایی در این راستا صورت گرفته اما کافی نبوده است.

وی با بیان اینکه تولید به معنی اشتغال است، گفت: اشتغال یعنی جوانان بر سر کار باشند، وقتی این اتفاق رقم بخورد معضل ازدواج، جمعیت و سایر موارد که همچون یک زنجیر به یکدیگر متصل هستند حل می شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: از آنجایی که تولید منجر به خودکفایی می شود اهمیت به این مقوله خود عاملی برای کاهش وابستگی به بیگانگان است، وقتی وابستگی به کشورها کم شود فشارها هم به نوبه خود کم تر خواهد شد.

مجلس شورای اسلامی در تحقق شعار سال وظیفه خطیری برعهده دارد

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب در بخشی از سخنان خود تاکید بر پشتیبانی از تولید کردند که این مبحث بسیار مهم و همگان باید برای رفع موانع تولید کمک کنند، مجلس شورای اسلامی هم در سال ۱۴۰۰ وظیفه خطیری در این راستا بر عهده دارد تا بتواند معضلات را بررسی و اگر جایی مشکلی وجود دارد آن را برطرف و در صورت لزوم از آنها حمایت و پشتیبانی کند تا از این طریق شعار سال نیز تحقق یابد.

سوء مدیریت دولت از دلایل عدم حمایت و تحقق رونق تولید

شهریاری تاکید کرد: سوء مدیریت دولت یکی از دلایل عدم حمایت و تحقق رونق تولید است که باید کمک می کردند موانع را بر طرف و برای خلاءهای موجود از مجلس راهکار می گرفتند، اما متاسفانه رانت خواری ها و وابستگان به دولت که از واردات منافعی دارند مانع این کار می شوند.

نماینده مردم زاهدان در بخش دیگر سخنان خود به حضور حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و خاطر نشان کرد: حضور حداکثری مردم همچون همیشه منجر به ناامیدی دشمنان و از سوی دیگر نشان از پایبندی و وابستگی مردم به نظام و انقلاب دارد و این نکته مثبتی است تا شاهد کاهش فشارهای ناجوانمردانه از سوی دشمنان باشیم.

رونق و حمایت از تولید منجر به پویایی چرخ اقتصاد می شود

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما با تاکید بر این مطلب که سخنان رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب است، گفت: رونق و حمایت از تولید منجر به پویایی چرخ اقتصاد، اشتغالزایی، امیدآفرینی، خودکفایی، عدم وابستگی به بیگانگان، بی اثر شدن بیشتر تحریم های ناجوانمردانه، ارتقای بخش خصوصی و افزایش سرمایه گذاری و بهبود معیشت مردم می شود.

وی علت نامگذاری شعار سال توسط رهبر انقلاب تحت عنوان “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” را توجه بیشتر به تولیدات داخلی و حمایت از تولیدکنندگان عنوان کرد و افزود: باید همگان از تولیدات داخلی حمایت کرده و موانعی که چوب لای چرخ تولید می گذارد را از بین ببرند تا شاهد شکوفایی اقتصاد و از بین رفتن بیکاری در جامعه باشیم.

این خطیب جمعه با تاکید بر اینکه همراهی مردم و مسئولان منجر به تحقق منویات رهبر انقلاب می شود، ادامه داد: با روحیه انقلابی و همت جهادی ملت و مسئولان می توان از تولید پشتیبانی و موانع موجود بر سر راه را از میان برداشت.

وی تصریح کرد: در حالی رفع موانع تولیدکنندگان منجر به بهبود تولید می شود که در صورت تحقق این امر از، جوانان، اشتغال و ازدواج و معیشت آنان نیز حمایت می کنیم.

رسولی زاده در بخش دیگر سخنان خود به موضوع انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و اذعان کرد: حضور مردم در صحنه انتخابات همچون همیشه باعث یاس و ناامیدی دشمنان و اقتدار نظام می شود، این حضور پرشور پای صندوق های رای نشان از همراهی مردم با نظام و آرمان های انقلاب و راهکاری برای خنثی سازی تحریم های ناجوانمردانه دشمنان و ایادی استکبار است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين