امروز : پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱
تاریخ : 2021/04/07 - 13:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
بی تدبیری مسئولان تا کجا :

انفجار مازندران با کرونا/۲۲ شهرستان قرمز و نارنجی

در حال حاضر در مازندران 18 شهرستان در وضعیت قرمز و 4 شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

به گزارش بابل نوین، ستاد ملی کرونا، رنگ بندی جدید کرونایی را از امروز ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ در سراسر کشور اعلام کرد که بر این اساس،  ساری و بیشتر شهر‌های مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

بر این اساس ۲۵۷ شهرستان از جمله تمامی مراکز استان‌ها در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

همچنین هم‌اکنون در کشور ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان آبی هستند.

سرعت افرایش بستری در خیز سراسری چهارم به مراتب شدیدتر از خیز‌های قبلی است.

در استان مازندران در حال حاضر ۱۸ شهرستان در وضعیت قرمز و ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

شهرستان‌های قرمز: ساری، بابل، آمل، قائم شهر، بابلسر، فریدون‌کنار، نکا، چالوس، سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، محمودآباد، نور، جویبار، نوشهر، بهشهر، گلوگاه ، تنکابن و رامسر

شهرستان‌های نارنجی: میاندورود، سیمرغ، کلاردشت و عباس‌آباد

تعطیلات نوروزی و افزایش بیماران کرونایی

قبل از تعطیلات عید با توجه به اینکه روند کرونا عادی بود ، محدودیت‌ها از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا لغو شد و شاهد هجوم خیل عظیم مسافران به مازندران بودیم بطوری که در تعطیلات نوروزی ثبت تردد ۴۴ میلیون خودرو را در جاده‌های استان شاهد بودیم و پس از آن پیش بینی افزایش افسار گسیخته تعداد بیماران کرونایی دور از انتظار نبود.

دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ اعلام کردند: با شناسایی ۹۹بیمار تازه مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت گذشته، شمار بستری شدگان این بیماری در مراکز درمانی مازندران به ۵۰۸نفر رسید.

همچنین بنابر اعلام این دو دانشگاه در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ شمار بیماران بستری در استان چهار رقمی شد. بر این اساس شبانه روز گذشته با ابتلای ۲۲۸ مازندرانی به کرونا، شمار بیماران بستری در مراکز درمانی مازندران به ۱۰۴۷ نفر رسید.

افزایش مسافرت‌ها در ایام عید، دورهمی و مهمانی‌ها و دید و بازدید‌ها در این ایام و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و اجرا نشدن محدودیت‌ها از طرف مسئولان اجرایی سبب شد که بعد از تعطیلات نوروز، شاهد وضعیت قرمز در بیشتر شهر‌های مازندران باشیم.

ضروری است ستاد ملی کرونا بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری (شامل تمامی ادارات دولتی، شرکت‌ها و اصناف غیر ضروری)، منع کامل سفر (شامل خودرو‌های شخصی و وسایل نقیله عمومی)، بیرون بر شدن تمامی رستوران‌ها و غذاخوری هتل‌ها، محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هرگونه مراسم یا تجمعات در سراسر کشور وضع نماید. در غیر این صورت، باید منتظر. ضعیت فوق حاد بیماری کرونا ئدر استان و کشور باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص پذیرش بیماران کرونایی در مراکز درمانی استان گفت: هیچ مشکلی در پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستانهای استان نداریم.

اسدی افزود: برای پیشگیری از سرایت بیشتر این بیماری، تاکید بر زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

فرماندار  ساری نیز گفت: تمامی محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های وضعیت قرمز کرونایی که توسط ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا ابلاغ شد، از امروز در ساری اجرا می گردد.

عباسعلی رضایی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ضمن قدرانی از صبوری و همراهی اصناف و بازاریان در اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی ، تصریح کرد: نباید شهروندان با عادی‌انگاری مقابله با پیک جدید شیوع کرونا را سخت کنند، قطعا با رعایت دستورالعمل‌ها ستاد کرونا و به دنبال آن کاهش آمار مبتلایان شاهد بازگشت وضعیت عادی و تغییر رنگ‌بندی کرونایی در مرکز استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين