امروز : چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/20 - 2:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قهرمان لیگ جهانی والیبال مات شد

برد تاریخی والیبال مقابل آمریکا

بازیکنان تیم والیبال ایران با ارایه یک نمایش تحسین برانگیز با حمایت هواداران پرشور آمریکا را در سه دست متوالی شکست دادند

تیم ملی والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران

گزارش بازی:

ایران با همان ترکیب برنده مقابل روسیه بازی را شروع کرد و عبادی پور، میرزاجامپور، محمودی، معروف، موسوی و غلامی مردان ابتدایی ایران بودند و مهدی مرندی به عنوان لیبرو در زمین حضور داشت. اولین امتیاز بازی بازی اسپک شهرام محمودی از منطقه دو برای ایران به دست آمد و جو آزادی از همان ابتدا تاثیرش را بر تیم آمریکا گذاشت.

ست اول:
آنها در سرویس و اسپک چند اشتباه داشتند و همان تیم همیشگی نشان ندادند. همین اشتباهات تا جایی ادامه دار بود که تکنیکال تایم اوت اول با امتیاز ۸ بر ۵ به نفع ایران رقم بخورد. معروف و موسوی همان بازیکنان همیشگی بودند ست اوا تحت تاثیر درخشش این دو بود.

هر چه از بازی می گذشت تعداد اشتباهات آمریکایی ها و درخشش آمریکایی ها بیشتر می شد. شاگردان جان اسپراو گویی تیمی تازه کار بودند و کاملا تحت تاثیر جو آزادی، نه خبری از سرویس های موشکی، اسپک های شلاقی و دریافت های قرص بود نه آرامش همیشگی آنها. هر چه از بازی می گذشت اختلاف بین دو تیم بیشتر می شد و از آن تیم سیستماتیک سایه ای در زمین بود

ace6691b

ادامه بازی کار را برای مهمان سخت و سخت تر می کرد و دیگر خبری از تصمیمات جادویی سرمربی آمریکا نبود، او هر کاری می کرد به در بسته می خورد چون راه حلی تا به حال برای مقابله با تماشاگران ایرانی پیدا نشده است و آمریکا هم شامل این عادت جهانی شد. تیم شکست ناپذیر چاره ای جز شکست مقابل ایران در ست اول نداشت و امتیازات ۲۵ بر ۱۹ در پایان گویای این مطلب بود.

محمودی امتیازآورترین بازیکن ست اول
پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران بهترین عملکرد را در بین بازیکنان حاضر در اسپک داشت و توانست با ۵ یکی از موثرترین عوامل پیروزی ایران در این ست باشد. اما نکته قابل توجه این ست ۵۵ خطای تیمی از حریف بود که نشان دهنده عدم آمادگی ذهنی آنها بود

b5dde47a

ست دوم:
پس از پایان یک ست نا امید کننده از آمریکایی ها آنها ست دوم را برای برد به میدان آمدند اما خبری از تغییر نبود حتی در ارنج بازی. نفرات همان بود و سیستم هم تغییری نکرد اما چیزی که قرار بود تغییر کند شرایط روحی آنها بود.

ایران هم با همان نفرات به میدان آمد اما با چند دنده چرخش در ارنج. بازی همان روال طبیعی اش را داشت تا اینکه آمریکایی ها کمی با شرایط سالن آشنایی بیشتری پیدا کردند و با زدن چند سرویس حساب شده و حملاتی مثل گذشته تکنیکال تایم اوت اول را با اختلاف ۳ امتیاز مال خود کردند.

این تایم استراحت ایران را به بازی برگرداند و تیم توانست امتیازات از دست رفته را در همان امتیاز ۸ جبران کنند و بازی یک بار دیگر به روند طبیعی خودش بازگشت اما با این تفاوت که حریف شبیه به همان تیم همیشگی شده بود و تمام خصوصیات یک تیم قدرتمند را پیدا کرده بود.

بازگشت شاگردان اسپراو بازی را در دست گرفتند و در اواسط بازی اختلافی ۴ امتیازی ایجاد کردند تا تغییرات کواچ برای رسیدن به پیروزی آغاز شود. در اولین قدم قائمی جای میرزاجانپور را گرفت تا آمریکا ذره ای از زهر ضربه هایش گرفته شود اما تغییری در روند امتیازگیری حریف ایجاد نشد و هر چه بازی پیش می رفت آمریکا به امتیاز ۲۵ نزدیک می شد. اختلاف تا جایی ادامه دار بود که مهدی مهدوی دیگر پاسور تیم ملی به زمین آمد تا به جای معروف در دفاع روی تور هم به تیم کمک کند. اختلاف در برخی از امتیازات به حداقل می رسید و دو تیم ست را حساس و نزدیک به هم پیگیری می کردند تا اینکه بالاخره در امتیاز ۲۳ توگیری معروف و حمله غلامی بازی را به تساوی کشاند.

حالا تک اشتباهات برنده ست دوم مشخص خواهد کرد چرا که حساسیت قدرت اجرای تکنیک را در بازیکنان کم و کمتر می کند. آن اشتباه را دریافت کننده های آمریکایی انجام دادند و نتوانستند مقابل سرویس های موسوی و قائمی خودی از خود نشان دهند و این خطا در دریافت دلیلی شد تا ایران دومین ست بازی را با نتیحه ۲۹ بر ۲۷ پیروز به نفع خود کند

c11dd8e8

حیرت آمریکایی ها از جو آزادی
صدای تماشاگران حاضر در سالن دوازده هزار نفری آزادی دلیلی شد تا والیبالیست های آمریکایی از سر کنجکاوی به فضای سالن سر بزنند و این موضوع باعث حیرت آنها شد.
قبل از موقع مقرر بازیکنانی که آماده ورود به سالن بودند از پشت درب های سالن اصلی به فضای سالن سر می زدند که تعداد و صدای تماشاگران آنها را به تعجب وا داشته بود. بعد از اولین برخورد بازیکنانی که به کنار زمین آمده بودند مدام از شرایط داخل سالن به سایر بازیکنان می گفتند.

تشویق بی امان پس از یک سال دوری
بازیکنان تیم ملی والیبال ایران بعد از یک سال دوری از ورزشگاه آزادی بک بار دیگر بین تماشاگران ایرانی آمدند و با تشویق بی امان آنها رو به رو شدند.

والیبالیست های ایران که از آخرین بازی لیگ جهانی در سال گذشته به این طرف دیگر در سالن دوازده هزار نفری حضور نداشتند حالا برای بازی با آمریکا اولین دیدار خانگی خود را در سال جدید تجربه می کنند. تماشاگران بی صبرانه منتظر حضور والیبالیست های محبوب شان بودند و با دیدن آنها تشویقی پر شور تر از همیشه از خود ارائه دادند

f53e5e81

مامور ویژه ایتالیایی برای ویدئو چک ایرانی
شرکت سازنده ابتکارات ویدئو چک نماینده ای ویژه برای اولین دیدار خانگی ایران مقابل آمریکا در سالن دارد. ویدئو چک که ابتداع ایتالیایی ها است در حال حاضر در تمام کشورهای میزبان لیگ جهانی مورد استفاده قرار می گیرد. فدراسیون والیبال ایران برای مسابقات امسال چند دوربین را به مجموعه دوربین های ویدئو چک خود اضافه کرد و به همین دلیل نماینده ای از شرکت سازنده تجهیزات ویدئو چک به ایران آمد تا بر دوربین های قبلی و تازه کار گذاشته شده نظارت کند. امانوئل سله چند روزی است که مشغول نصب دوربین ها است و برای چند بازی اول خودش شخصا بر کار سیستم نظارت می کند.

ظریف با لباس شخصی پشت زمین
فرهاد ظریف به دلیل مصدومیت از بازی با روسیه کنار تیم ملی نبود در بازی مقابل آمریکا با لباس شخصی در ورزشگاه آزادی حاضر شد.
قبل از عزیمت تیم ملی والیبال ایران به روسیه خبر مصدومیت ظریف رسید و این بازیکن نتوانست در بازی مقابل این تیم ایران را همراهی کند. او که از بازیکنان تعصبی تیم ملی محسوب می شود با لباس شخصی در بازی مقابل آمریکا به ورزشگاه آزادی آمد و از پشت تابلوهای تبلیغاتی بازی را دنبال می کرد. او مثل یک بازی حاضر در زمین حرص و جوش می خورد و بازیکنان را تشویق می کرد.

ادای احترام به غواصان اسطوره
قبل از شروع بازی ایران مقابل آمریکا بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال ایران مراسم ادای احترام به ۱۷۵ شهید غواص را به جا آوردند.
بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال ایران قبل از آغاز مسابقه با اهدای شاخ گلی به تندیس غواصان شهید احترام خود را به ۱۷۵ مرد اسطوره ایران ابراز کردند

وقتی اندرسون امتیاز سرویس می دهد!
بازی خوب ایرانی ها در ست اول بازی مقابل آمریکا آنقدر تاثیر گذار بود که مت اندرسون ستاره آمریکایی ها هم مجبور به خطاهای پی در پی می شد.
جو ورزشگاه آزادی آنقدر برای والیبالیست های آمریکایی سنگین بود که آن ها در تمامی تکنیک ها بیش از گذشته خطا داشتند. آنها در دفاع و توگیری که تخصص شان بودند نا امید کننده ظاهر شدند و کار به جایی رسید که بهترین دریافت کننده لیگ جهانی تا به الان مجبور به خطای دریافت در سرویس شد . این اتفاق بسیار کم برای این بازیکن و تیم ملی والیبال آمریکا می افتند اما سرویس عادل غلامی ساعد بهترین دریافت کننده جهان را به لرزه انداخت.

جو آزادی کواچ را هم گرفت
فضای سالن دوازده هزاری نفری ورزشگاه آزادی به قدری حماسی شده بود که کواچ هم در بین بازی با تماشاگران تیم را تشویق می کرد.
والیبال ایران است و تماشاگرانش، این موضوع را همه تیم ها بر آن اشراف دارند و نقطه قوت کشورمان می دانند. شرایط سکوها تا قدری تاثیر گذار بود که در امتیاز حساس ست دوم کواچ با سایر تماشاگران تیم ملی را تشویق می کرد و از تماشاگران می خواست تا با همان قدرت تیم را حمایت کنند. او در پوست خودش نمی گنجید و با شوخی و شیطنت حتی با داور ذخیره بازی کمی از انرژی درونی اش را بروز می داد.

یک امتیاز نقد در جیب ایران
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی در دو ست ابتدایی بازی مقابل آمریکا یک کسب یک امتیاز را برای خودش قطعی کرد.
بعد از اینکه تیم ملی والیبال لهستان توانست مقابل روسیه به پیروزی برسد کسب امتیاز برای ایران امری ضروری بود تا اختلاف امتیازی بین دو تیم بیش از پیش نشود. ایران با پیروزی در دو ست ابتدایی بازی مقابل آمریکا کسب یک امتیاز را قطعی کرد و فقط تا تصاحب ۳ امتیاز یک ست فاصله دارد.

اولین شکست دو ستی آمریکا در لیگ جهانی
تیم ملی والیبال آمریکا تا به اینجای لیگ جهانی والیبال در سال جاری مقابل هیچ تیمی در دو ست شکست نخورده بود که در جهنم آزادی این اتفاق برای آنها افتاد.
آمریکا تیمی شکست نا پذیر در لیگ جهانی ۲۰۱۵ بود و هیچ نهایت قدرت تیم ها مقابل این تیم تنها یک ست پیروزی به همراه داشت اما والیبالیست های ایرانی توانستند در دو ست ابتدایی بازی این رکورد را بشکنند و تبدیل به تیمی شوند که آمریکا را وادار به باخت می کنند. این رکورد شکنی در آستانه جریاناتی مهم تر است و فقط با یک پیروز شدن ایران در یک ست، آنها به اولین تیمی تبدیل می شوند که توانسته اند ایالات متحده را شکست دهند.

اولین شکست دو ستی آمریکا در لیگ جهانی

تیم ملی والیبال آمریکا تا به اینجای لیگ جهانی والیبال در سال جاری مقابل هیچ تیمی در دو ست شکست نخورده بود که در جهنم آزادی این اتفاق برای آنها افتاد.
آمریکا تیمی شکست ناپذیر در لیگ جهانی ۲۰۱۵ بود و هیچ نهایت قدرت تیم ها مقابل این تیم تنها یک ست پیروزی به همراه داشت اما والیبالیست های ایرانی توانستند در دو ست ابتدایی بازی این رکورد را بشکنند و تبدیل به تیمی شوند که آمریکا را وادار به باخت می کنند.
این رکورد شکنی در آستانه جریاناتی مهم تر است و فقط با یک پیروز شدن ایران در یک ست، آنها به اولین تیمی تبدیل می شوند که توانسته اند ایالات متحده را شکست دهند

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين