امروز : پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/20 - 12:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان

❤توصیه هایی به مردان در مورد زنان❤

در اکثر جوامع امروزی ازدواج بدون محبت، علاقه و عشق محکوم به شکست است

او را از عشق و محبت خود خاطر جمع کنید
در اکثر جوامع امروزی ازدواج بدون محبت، علاقه و عشق محکوم به شکست است. عشق در ابتدا همچن نهالی جوان و بسیار حساس است که با مراقبت و نگهداری فراوان در نهایت به درختی تنومند و استوار تبدیل می شود و در برابر تغییرات و شرایط نامساعد مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. ولی برای بقا و شادابی همچنان نیازمند آبیاری، هرس و نگهداری است. ابراز عشق و محبت به منزله آب و غذا برای حیات درخت عشق است و تغییرات و اصلاحاتی که در خود ایجاد می کنیم به مثابه هرس کردن شاخه های خشکیده یا ضعیف برای شاداب نگه داشتن آن است.
اکثر خانمها بعد از یکی دو سال اول ازدواج تقریباً تمامی زنانی که بچه دار شده اند، هر از گاهی با این سؤال در ذهن خود روبرو می شوند، «آیا همسرشان هنوز او را دوست دارد؟»
این مسئله نه تنها به عنوان یک شک و سؤال ظاهر می شود بلکه در بسیاری از خانمها به مهمترین مسئله و مشغله
ذهنی شان تبدیل خواهد شد. و بر بسیاری از جنبه های زندگیشان سایه سنگینی می افکند که در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب به مرور حداقل نتیجه آن، طلاق عاطفی خواهد بود.
پس ابراز محبت و علاقه را جزو کارهای روزانه یا هفتگی خود قرار دهید

۴۲۹۳۷

او را بشنوید

برخلاف مردان که در برابر مشکلات و فشارهای روحی غالباً در خود فرورفته و بدنبال راه حل می روند و یا اینکه دست به اقدام واکنشی می زنند، زنان در برابر فشارها و مشکلات بدنبال یک هم صحبت و همدم هستند تا از احساس تنهایی و درماندگی رها شوند. در اکثر موارد، آنها کافی است دریابند که همسرشان حس، حالت و موقعیت او را درک می کند. اگرچه ممکن است ریشه مشکل و مسئله برای شما به ظاهر پیش پا افتاده و ناچیز باشد ولی برای او همه چیز است. وقتی او شکوه و گله دارد حداقل در ابتدا از شما راه حل و پند و اندرز نمی خواهد بلکه می خواهد او را درک کنید.
بنابراین با گوش جان شنونده او باشید. در زمان گفتگو به او نگاه کنید و با حرکات سر و صورت و بیان کلمات سؤالی کی، کجا، چطور او را ترغیب کنید تا مطلب خود را کامل بیان کند و اشتیاق تان به شنیدن را نشان دهید.

ذهن زنان در هر لحظه در گذشته، حال و آینده زندگی می کند

برخلاف مردان که موضوعات در ذهنشان طبقه بندی شده و مستقل از یکدیگر هستند، برای ذهن زنان هیچ چیز به تنهایی قابل بررسی و ارزیابی نست و جزئیات، متعلقات و پیشینه آن موضوع همگی با هم مورد بررسی قرار می گیرند و اکثر موضوعات به نحوی با هم در ارتباط هستند.
به همین دلیل مثلاً اگر همسرتان امروز با بچه ها تنش زیادی داشته و آنها موجب آزاد و اذیت او شده باشند ممکن است دلخوریهایی که از دست مادر یا خواهر شما در گذشته داشته است (و موضوع آنها تا حدودی به هم نزدیک باشند، مثلاً بی احترامی) به سطح خود آگاه او نیز وارد شود و در زمان ورود شما به منزل، همسرتان به یک کوه انفجاری تبدیل شده باشد. ممکن است شما با مواردی روبرو شده باشید که همسرتان سر یک مسئله کوچک آنچنان به هم ریخته است که موجب شگفتی و حاج و واج ماندن شما شده باشد و شما غافل از این هستند که آن یک موضوع بسیار کوچک برای او همچون یک چاشنی انفجاری عمل کرده و کوه دینامیتی از مشکلات و ناراحتی های گذشته و حل نشده را منفجر نموده است. به عنوان یک همسر آگاه و مهربان شما بایستی این توانایی را به دست آورید تا تغییرات روحی و رونی همسرتان را به سرعت تشخیص داده و با برقراری ارتباط مؤثر و مفید و حمایت گونه تنش او را به حداقل برسانید.

محاسن و زیبایی های او را تحسین کنید

تحسین و تشویق و تعریف، دو پینگ حرمت و عزت نفس هستند و این مسئله خصوصاً در مورد ظاهر و زیبایی در خانمها نقش بسیار زیادی دارد و یک مرد آگاه و عاقل بایستی قادر باشد حتی کوچکترین تغییرات ظاهری همسرش را شناسایی (حتی جزئیات نوع آرایش و لباس) و به آنها اشاره کند و در صورت مطلوب بودن از آنها تعریف کند. نکته مهم در این رابطه این است که تعریف و تحسین واقع گرایانه و دور از اغراق باشد و اگر هم مورد رضایت و پسند شما نیست به صورت مثبت واکنش نشان داده شود. (مثلاً اگر همسرتان موهایش را پوش داده و مورد پسند شما نیست می توانید بگویید: «اوه، موهات رو تغییر دادی تنوع هم بد نیست ولی با موهای صاف خیلی خوردنی تری و …») تقریباً تمام تلاش او در این زمینه جلب توجه و رضایت شما برای تقویت حس خواستنی و دوست داشتنی بودنش است و عدم توجه شما به این مسئله می تواند او را در برابر تهدیدات خارجی آسیب پذیر و شکننده کند.

در پول درآوردن زیاده روی نکنید

وضعیت اقتصادی در حد مطلوب و مناسب شرط لازم و واجب برای یک زندگی خوب و خوش است اما این فکر که هر چه وضعیت اقتصادی بهتر باشد، زندگی اشتراکی بهتر و موفق تر خواهد بود، کاملاً اشتباه است. زیرا لازمه چنین موقعیتی کاهش زمان با هم بودن خواهد بود و امنیت روانی برای زنان مهمتر از امنیت اقتصادی است. لذا اگر وضعیت اقتصادی تان در حد معقول و نسبتاً خوبی است هرگز برای ارتقاء آن از روابط خانوادگی و زمان خانواده نزنید.

ارتباط جنسی در زنان بیشتر جنبه عاطفی دارد تا فیزیکی

برخلاف بسیاری از مردان که ارتباط جنسی برای آنها یک عمل تقریباً فیزیکی لذت بخش است، در زنان ارتباط جنسی غالباً یک موضوعی کاملاً احساسی و عاطفی است و تا زمانیکه از نظر روحی در وضعیت مطلوبی قرار نگیرند تمایل به برقراری ارتباط جنسی نخواهند داشت

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين