امروز : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/21 - 1:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پاسپورت آمریکایی,جواز حضوربانوان درورزشگاه آزادی!!!

چهار،پنج بانوی تماشاگر با پاسپورت آمریکایی تیم ملی ایران را تشویق می کردند

ورزشگاه آزادی,بازی ایران وآمریکا

ورزشگاه آزادی,بازی ایران وآمریکا

چهار،پنج بانوی تماشاگر با پاسپورت امریکایی تیم ملی ایران را تشویق می کردند. در حالی که یک روز قبل از بازی ایران با امریکا هنوز مسئولان فدراسیون برای ورود بانوان به سالن کشمکش داشتند و بعد هم حضور بانوان کنسل شد، چند بانوی تماشاگر در سالن ١٢هزار نفری آزادی تهران بازی را از نزدیک تماشا کردند.

تماشاگرانی که به قول بعضی ها پاسپورت ایتالیایی داشتند، اما با تکان دادن پرچم سه رنگ تیم ایران را تشویق می کردند. بر اساس قوانین فدراسیون جهانی ، ایران تعهد داده بود نمی تواند مانع از حضور بانوان با ملیت های خارجی به ورزشگاه شود.

حضور همین چند خانم محدود کفایت می کند تا تهدید گرفته شدن میزبانی از ایران اقلا تا بازی بعدی حل شود، خانم هایی که ملیتی دوگانه داشتند و با پاسپورت ایتالیایی شان به ورزشگاه آمده بودند. اما فدراسیون جهانی دیگر بهانه ای ندارد تا این شادی غیر قابل باور را از مردم ایران بگیرد.

اگرچه حضور بانوان ایرانی به دلیل قوانین کشور و دستورالعملی که در زمان دولت قبلی از سوی شورای عالی امنیت کشور تصویب شده ، ممنوع است و هنوز ورزشگاه های کشور شرایط لازم برای حضور بدون مشکل بانوان و خانواده ها به ورزشگاه ها را ندارند ، فدراسیون والیبال تمام تلاش خود را کرده است تا هر طور هست مانع از تعلیق میزبانی ایران از یک سو و زیر پا گذاشتن قوانین داخلی کشور شود.

????واکنش فدراسیون جهانی????
سخنگوی فدراسیون جهانی والیبال گفته که بر اساس اطلاعی که به این فدراسیون داده شده، تغییری در تصمیم ایران مبنی بر “کاهش محدودیت حضور زنان در مسابقات ورزشی” ایجاد نشده است.
“این فدراسیون جهانی والیبال وضعیت را زیرنظر دارد و از نزدیک با مقامات این فدراسیون که در محل مسابقات حضور می یابند در تماس خواهد بود تا شرایط میزبانی بیست و ششمین دوره لیگ جهانی والیبال در ایران را بسنجد”. فدراسیون جهانی والیبال تأکید کرد به حق برابر حضور زنان در ورزش در سراسر جهان پایبند است

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين