امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/21 - 15:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فراخوان سیاهان آمریکا برای مقابله مسلحانه با نژادپرستی

جنایت کلیسای «چارلستون» آمریکا که در آن یک نژادپرست سفیدپوست ۹ سیاه‌پوست را به رگبار گلوله بست و در دم کشت، جان سیاه‌پوستان آمریکا را به لب رسانده و شماری از آنها را به فکر انداخته که برای مبارزه با نژادپرستی، خود باید سلاح به دست بگیرند

sih-210x140

به گزارش بابل نومه وبه نقل از فتن، جنایت کلیسای «چارلستون» آمریکا که در آن یک نژادپرست سفیدپوست ۹ سیاه‌پوست را به رگبار گلوله بست و در دم کشت، جان سیاه‌پوستان آمریکا را به لب رسانده و شماری از آنها را به فکر انداخته که برای مبارزه با نژادپرستی، خود باید سلاح به دست بگیرند.
به گزارش بابل نومه وبه نقل از فارس، چند روز پس از جنایت هولناک کلیسای چارلستون نگاهی به شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد خشم سیاه‌پوستان از ادامه تبعیض نژادی ریشه‌دار در آمریکا، به اوج رسیده و زمزمه‌های یک جنگ نژادی – هرچند در شبکه‌های اجتماعی – بر سر زبان‌ها افتاده است.
از همان زمان که حادثه چارلستون رخ داد، زمزمه‌هایی از احتمال فراخوان برای مسلح شدن سیاهان مطرح شد، چراکه این قشر از جامعه آمریکا، ناامید از نیروهای پلیسی که خود به نژادپرستی شهره‌اند، حالا با پدیده تازه‌ای روبرو شده‌اند؛ گروهی از سفیدپوستان که جامعه آپارتاید آفریقای جنوبی را الگوی خود دانسته و پرچم آن را هم به سینه می‌زنند!

۲۹۳۱e0896e77d5df88197b21f8e62548

هراس از حملات بیشتر و جانبداری آشکار رسانه‌ها و مقامات آمریکایی از سفیدپوستان، موجب شده تا سلاح به دست گرفتن و «دفاع از خود در برابر نژادپرستان» به ایده‌ای پرطرفدار در جامعه سیاه‌پوستان آمریکا تبدیل شود.
«با شلیک پاسخ می‌دهیم»  حالا به شعار غالب سیاه‌پوستانی بدل شده که در ماه‌های گذشته اعتراضاتشان با سرکوب نیروهای تا بن دندان مسلح گارد ملی پاسخ داده شده است.

۹۹۶۹۹۱۹c324998bf4cec4d312433ef40

یکی از کاربران سیاه‌پوست در توئیتر نوشته است: «اگر کلیسا برای مادرم امن نیست، خودم کلیسا را امن می‌کنم. با شلیک پاسخ می‌دهیم».
کاربر دیگری هم به بی‌عدالتی دستگاه قضایی آمریکا علیه سیاه‌پوستان اشاره کرده و نوشته است: «از دیدن اینکه مردان، زنان و کودکان سیاه‌پوست به قتل رسیده و قاتلانشان هم محاکمه نمی‌شوند، خسته شده‌ایم. صلح‌جویی کافی است. با شلیک پاسخ می‌دهیم».
سیاه‌پوستان در جنبش اخیر خود به متمم دوم قانون اساسی این کشور اشاره می‌کنند که در آن حق حمل سلاح برای «دفاع از خود» به رسمیت شناخته شده است.
کاربر دیگری نیز نوشته است: «متمم دوم برای ما هم هست. من برای جان خودم یا خانواده‌ام با کسی مذاکره نمی‌کنم. من هم با شلیک پاسخ می‌دهم.»
سیاه‌پوستان که حالا مبارزه خود علیه نژادپرستی را بدون «رهبر» می‌بینند، پس از حادثه چارلستون مرتب جملات مالکوم ایکس در مورد لزوم دفاع از سیاه‌پوستان را به اشتراک گذاشته و تأکید می‌کنند که جنبش آن‌ها دفاعی است و قصد حمله به سفیدپوستان را ندارند.

۷۸۵f3a2e67462667ce21f4f0636b6cac

یکی از کاربران سیاه‌پوست در توئیتر نوشته است: «هیچ‌کس نمی‌گوید که به صورت گزینشی سفیدپوستان را هدف قرار دهیم. ما فقط دنبال دفاع از خود هستیم.»
حالا باید منتظر بود و دید روندی که یک سال قبل با شعار «جان سیاهان ارزش دارد» آغاز و حالا به شعار «با شلیک پاسخ می‌دهیم» تبدیل شده است، به کجا ختم می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين