امروز : چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/22 - 9:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قیمت CNG تا پایان تابستان ۱۰۰ تومان کاهش یافت

با تصویب هیئت دولت، بهای فروش هر کیلوگرم گاز طبیعی فشرده (تحویلی به مصرف) از تاریخ ابلاغ تا پایان تابستان ۱۳۹۴، از ۶۰۰ تومان به ۵۰۰کاهش یافت.

۱۳۹۳۰۲۰۶۱۰۰۴۴۵۵۳۴۲۶۰۷۷۲۳

هیات وزیران روز یکشنبه(۳۱ خرداد) در نشستی به ریاست حسن روحانی؛ رییس جمهوری تصویب کرد که بهای فروش هر کیلوگرم گاز طبیعی فشرده (تحویلی به مصرف) از تاریخ ابلاغ تا پایان تابستان ۱۳۹۴، از ۶۰۰ تومان به ۵۰۰ تومان کاهش یابد.

همچنین هیات دولت با تصویب یکی از آیین نامه های قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور، به دستگاه‌های اجرایی اجازه داد تا کالاهای مورد نیاز طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود را تا سقف ۳۰ درصد اعتبار مصوب سالانه به صورت غیرنقدی و یا اقساطی خریداری نموده و به پیمانکاران طرح‌های مذکور تحویل دهند.

آیین نامه موضوع انتشار اوراق بهادار مبتنی بر دارایی، از دیگر آیین نامه‌های قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور بود که به تصویب هیات وزیران رسید.ارکان انتشار اوراق مبتنی بر دارایی، شرایط مطالبات و تسهیلات، شرایط اوراق مبتنی بر دارایی و شرایط صدور مجوز از مفاد آیین نامه یاد شده است.

همچنین براساس آیین نامه دیگری از قانون یاد شده، نحوه حمایت از متقاضیان و بهره برداران بخش های خصوصی و تعاونی در زمینه ایجاد و توسعه کشت های متراکم گلخانه ای با اولویت مصرف کنندگان بهینه آب و انرژی تعیین شده است.

حمایت‌ها و مشوق‌ها شامل اعطای یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی (اعم از وجوه اداره شده و یا تسهیلات ناشی از تلفیق با منابع داخلی بانک) است و سهم آورده متقاضیان و بهره برداران با توجه به نوع طرح و توان مجری بین (۱۰) تا (۳۰) درصد مجموع سرمایه ثابت و در گردش تعیین می‌شود.

دولت تولید، واردات، خرید و بکارگیری دستگاه های یونیزاسیون برای باران‌زایی به جز در امور تحقیقاتی را بدون مجوز کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیات دولت، ممنوع اعلام کرد.

*بازنشر از تسنیم

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين