امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/06/23 - 20:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نفت‎ایران شرکت‌های ‎آمریکا را تعطیل‎ می‌کند

در گزارشی که برای ارائه به رییس کمیته انرژی سنا تهیه شده است اعلام شد: در صورتیکه ممنوعیت های نزدیک به ۴۰ ساله آمریکا بر صادرات نفت خام لغو نشود، ایران به زودی به رقابت هایی در بازار جهانی دست خواهد زد که تقریباً به انحلال بسیاری از شرکت های نفتی آمریکا منتهی خواهد شد.

 

به گزارش خبری بابل نومه به نقل از مهر: در صورتیکه ممنوعیت های ۴۰ ساله صادرات نفت آمریکا لغو نشود، ایران به رقابت هایی در بازار جهانی دست خواهد زد که تقریباً به انحلال بسیاری از شرکت های نفتی آمریکا منتهی خواهد شد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، در گزارشی که برای ارائه به رییس کمیته انرژی سنا تهیه شده است اعلام شد: در صورتیکه ممنوعیت های نزدیک به ۴۰ ساله آمریکا بر صادرات نفت خام لغو نشود، ایران به زودی به رقابت هایی در بازار جهانی دست خواهد زد که تقریباً به انحلال بسیاری از شرکت های نفتی آمریکا منتهی خواهد شد.

در گزارشی که امروز سه شنبه برای ارائه به رییس کمیته انرژی سنا تهیه شده است با اشاره به روند رو به جلوی مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای ۱+۵ آمده است: از آنجاییکه واشنگتن پس از تحریم نفتی اعراب در اوایل دهه ۱۹۷۰ و از ترس مواجهه با کمبود احتمالی نفت در داخل این کشور، بیشتر نفت خود را صادر نمی کند، در صورتیکه مذاکرات هسته ای ایران به نتیجه برسد، بازار نفت به جولانگاه ایران تبدیل شده و در واقع نوعی تحریم داخلی بر شرکت های آمریکایی با ممنوعیت دسترسی آن ها به بازارهای نفتی جهان اعمال خواهد شد.

در این گزارش که «جریان های متقاطع: ممنوعیت صادرات نفتی ایران و آمریکا» نام دارد و در آن تصریح شده است که نفت آمریکا جایگزین «کاملی» برای  نفت ایران نیست، اما در شرایط اقتصادی مناسب محموله های آمریکایی تنها با درجات کیفیتی خاصی توان رقابت با ایران را خواهند داشت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين