امروز : پنج شنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/27 - 16:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خلاصه متن سخنرانی شب نهم

حضرت آیت الله توکل در شب نهم از مراسم هیئت بیان داشتنند: در روایت داریم روزه برای خداست و آن قدر جزای روزه بالاست که من خدا جزایش را می دهم. آن قدر این کار عجیب است که خدا خودش جزای مومن قرار می گیرد.

به هرکسی با هر نور باطنی هر مقامی نمی دهند. لذا این طرف عالم بکاری آن طرف دنیا درو می کنی اینجا چه کاشتی که آن جا تورا کجا ببرند.

به کار عادی مقام عادی می دهند و به کار خاص مقام خاص و به کار اخص مقام اخص می دهند.

مرتاضان هندی هم همشان یک حلقه دارند، آن حلقه این است که به غرائضشان به طور غیر مشروع فشار می آورند. انسان غرائضش را چه به شکل باطل و چه غیر باطل فشار بیاورد مقامتی کسب می کند.لقمه حرام سیرت می کند، کاپشن حرام گرمت می کند این هم مثل همان است. ریاضت های غیر شرعی به انسان قدرت می دهند اما فاقد نورانیت است.

اسلام برای آن که بستر سازی کند برای آن که انسان به مقامات عالی برسد این بستر باید آماده باشد. بستر سعادت و شقاوت فرزندان در هنگام حمل بستر سازی می شود. اگر مادر بستر سازی کرد بچه بعد ها در مسیر معنویت حرکت می کند اگر نکرد با مشکل حرکت می کند.

بعضی ها گفتند که انسان زنا زاده به مقامات معنوی نمی رسد، این روایت دارد؟! من تقریبا تمام روایات مربوط به زنازاده را بررسی کردم، تمام مقاماتی که به حلال زاده می رسد برای حرام زاده هم باز است. منتها چون در فرد زنازاده یک مقدار میل به گناه بیشتر است در معرض گناه لذا اسلام گفته این ها مرجع تقلید و امام جماعت نشود چون اگر او او یک لحظه زمین بخورد اسلام از او ضربه می خورد. لذا روایت می گوید سعادت و یا شقاوت افراد وقتی در حمل شماست بسترسازی می شود.

خواهرانی که حامله هستند یا در آینده حامله می شوند امتحان کنند سوره هایی که آن زمان می خوانند بچه بعدا آن سوره ها را راحت تر حفظ می کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين